Banorët dhe pushuesit e zonës së Larisas në Greqi kanë mbetur të shtangur nga ajo që kanë parë ditën e sotme. Një vrasje barbare i shokoi të gjithë.

Një grua 43-vjeçare u vra brutalisht, duke u qëlluar tetë herë nga të shtënat nga burri i saj për arsye xhelozie.

Krimi ndodhi brenda një taverne pak pas orës 10:00 të mëngjesit të së martës, ku viktima punonte dhe i përket vëllait të saj.

Sipas informacioneve të fundit, çifti ishte banues në Athinë dhe ishin ndarë. 43-vjeçarja kishte shkuar në Larisa me 3 fëmijët e saj për të ndihmuar të vëllain, i cili ka probleme shëndetësore.