Florian Marku ka arritur ditën e sotme fitoren më të madhe në karrierë duke mposhur boksierin ukrainës, Maxim Prodan dhe duke i rrëmbyer titullin kampion të IBF.

Pas ndeshjes të fituar me vendim jurie, Marku shprehet mjaft i lumtur dhe krenar.

“E mposhta, më kanë nënvlerësuar, e kam mposhtur Prodanin, unë kam sakrifikuar shumë për këtë sport. Tani do të bëhem baba dhe do të bëjë gjithçka për familjen time”, tha shkurtimisht Florian Marku për DAZN.