Policia ka kapur një sasi lënde narkotike në dalje të Portit të Durrësit. Bëhet me dije se kokaina ishte e fshehur në një kamion dhe kishte destinacion Italinë.

Kamioni ishte i ngarkuar me krom, ndërkohë që bëhet me dije se është shoqëruar drejtuesi i mjetit.

Ende nuk dihet sasia e kokainë e sekuestruar nga policia, teksa po punohet për identifikimin e personave të tjerë që mund të kenë lidhje me sasinë e lëndës narkotike.

Më shumë nga biseda me doktor Xhihan Abazoviç :