Shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare ka zgjedhur ta kalojë natën e ndërrimit të viteve në plazhin e Qerretit.

Ka qenë vajza e tij, Besiana që ka ndarë një foto, ku shfaqet me prindërit dhe u ka uruar shqiptarëve Vitin e Ri.

“Gezuar Vitin e Ri te dashur miq! Na qofte i mbare! Perqafime nga Qerreti

Happy New Year dear friends! Hugs from Qerret, Albania “, ka shkruar Besiana krahas fotos.

Kujtojmë që Besiana Kadare për herë të parë është zgjedhur për në postin e Zv/Presidentes së sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme. Një sukses ky shumë i madh për vendin tonë.