Koplik- Policia e Shkodrës ka dhënë detaje rreth grabitjes së filialit të BKT në Koplik.

Në njoftim bëhet me dije se grabitësit, përveç parave në bankë, kanë marrë edhe një makinë nën kërcëniin e armës.

Policia saktëson se është njoftuar në orën 14:10 se disa persona të paidentifikuar kanë vjedhur, nën kërcënimin e armës, një shumë parash në filialin e një banke të nivelit të dytë, në Koplik, Malësi e Madhe, dhe më pas janë larguar me një mjet tip “Volkswagen”, të cilin e kanë djegur në dalje të qytetit. Personat, ende të paidentifikuar, pasi kanë djegur automjetin e tyre, kanë vjedhur nën kërcënimin e armës, një automjet tjetër tip “Benz” të një qytetari të rastit dhe janë larguar.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorëve me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe sqarimin e plotë të rrethanave të saj.