Pas dy fitoresh radhazi me rezultatin minimal 1-0, Liverpool është mposhtur me po të njëjtin rezultat nga Nottingham Forest, ekipi i vendit të fundit në Premier League.

Nënkampionët e Evropës u ndëshkuan në minutën e 55 nga Awoniyi dhe pavarësisht përpjekjeve të shumta, nuk arritën dot të mposhtnin portierin vendas Dean Henderson.

Aktualisht, Liverpool renditet në vendin e 7, me 16 pikë, 11 më pak sesa kryesuesit e Arsenalit.