Ish-ylli i Premierligës, Greg Halford, ka postuar në rrjetin e tij social një video ku duket teksa flak nga dritarja e vilës së tij gjërat personale të së dashurës së tij, fill pasi mësoi se kjo e fundit e tradhtonte.

38-vjeçari e ndau videon në Twitter për 43,000 ndjekësit e tij.

Disa fansa i dërguan mbështetje, por jo të gjithëve u bëri përshtypje shfaqja publike, teksa njëri prej tyre i shkroi në Twitter:

“Çfarë turpi. Kini pak respekt për veten tuaj.”

Një tjetër e kritikoi mbrojtësin, duke thënë:

“Po… Hiqni të gjitha kutitë boshe për të marrë vëmendjen e duhur.”

Halford luajti në ligën më të mirë të Anglisë me Wolves, Sunderland dhe Reading gjatë karrierës së tij. Në total, mbrojtësi bëri 29 paraqitje në Premier League.

Tani, ai luan për Hashtag United në Divizionin e Isthmian League North. Klubi është në pronësi të yllit të YouTube, Spencer Owen.

Halford luajti në çdo nivel në ligën e futbollit, si dhe pati një magji në Skoci me Aberdeen.