Vrau të shoqen në gjumë në shtëpinë e tyre, familjarët e viktimës sulmojnë shqiptarin,...

0
Florand Shehu, shqiptari që vrau gruan e tij pak ditë më parë në banesën e tyre në Greqi, është sulmuar nga të afërmit e viktimës teksa shoqërohej...

U hoq si agjent i CIA-s dhe kërkoi të holla për vrasjen e biznesmenit,...

0
Policia e Kosovës arrestoi dje një 48-vjeçar me inicialet S.G., shtetas i Republikës së Kosovës si i dyshuar për veprat mashtrim, prezantim i rremë, shantazh, falsifikim të...

Horoskopi 3 Gusht: Një ditë pozitive për këto shenja, zbuloni parashikimin e yjeve për...

0
Dashi Ju pret një ditë pozitive, ndaj përfitoni nga ndikimi i favorshëm i planetëve për t’i çuar gjërat përpara. Do të keni ndihmën e...

Pacientët me kovid, mjeku publikon mushkëritë e të vaksinuarve dhe atyre që nuk janë...

0
Ghassan Kamel, një mjek mjaft i njohur i qendrës medicinale ICU në spitalin St. Louis të Missouri, SHBA, bën thirrje për sa më shumë vaksinim dhe mbajtjen...

Gjermania ndryshon rregullat për shqiptarët, ambasada tregon kushtet e reja

0
Me rritjen e numrit të rasteve të reja me Covid si pasojë e variantit Delta, Gjermania ka ndryshuar rregullat e hyrjes në vendin e saj.

Imuniteti nga vaksinat, cila humbet efektivitetin më shpejt

0
Niveli i antitrupave disa muaj pas vaksinimit zvogëlohet, sipas një studimi të ri nga University College London i botuar në Lancet. Në bazë të studimit, nivelet total...

Zyrtare/ Temperatura 47 gradë celsius në Greqi. Zjarret pushtojnë vendin, por Kryeministri ka një...

0
Temperatura si rrallëherë kanë goditur Greqinë. Vapë, zjarre, territore që bëhen shkrumb e hi. Kjo është panorama. Sipas meteorologëve temperaturat do të shkojnë deri...

Lodhje fizike dhe shumë nxehtë… Çfarë duhet të bëjmë?

0
Stina e verës, aq e pëlqyer, shoqërohet shpesh me temperatura të larta, zagushi e lodhje fizike. Temperatura e trupit tonë rritet si nga faktorë të jashtëm (kur...

Foshnja e sapolindur ndërroi jetë, nën hetim mjekja në Pogradec, dyshohet se neglizhoi mjekimin

0
Pogradec –    Një mjeke në Pogradec është vënë nën hetim  për shkak se dyshohet se ka neglizhuar trajtimin mjekësor ndaj një foshnje. Sipas...

“Poshtërohet” publikisht kryeministrja e Zelandës së Re (FOTO)

0
Jacinda Ardern i ka kërkuar falje në mënyrë formale një komuniteti në Ishullin Paqësor për veprimet raciste e Zelandës së Re në vitet 1970. Në këto vite,...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Është 79-vjeçe dhe trafikante. Askush nuk e besonte deri kur…

0
Një operacion i përbashkët i Gardës Civile, Policisë Kombëtare dhe Policisë Gjyqësore të Portugalisë ka urdhëruar arrestimin e tre personave me kombësi...

Shkoi tek i vëllai bashkë me tre fëmijët, si u vra me 8 plumba...

0
Banorët dhe pushuesit e zonës së Larisas në Greqi kanë mbetur të shtangur nga ajo që kanë parë ditën e sotme. Një...

Vuçiç padit vetveten

0
Nënkryetari i Partisë Përparimtare Serbe, Millosh Vuçeviç, tha se në Prokurorinë Publike janë dorëzuar kallëzime penale ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq...