EMRI/ Ndihmoi “Boss-in” e kriptomonedhave turke, arrestohet 36-vjeçari shqiptar

0
Është arrestuar Edevaldo Haxhiu, 36-vjeçari i cili akuzohet se ndihmoi dhe mbështeti të arratisurin Faruk Fatih Özer, themeluesin e kompanisë, i cili kërkohej shkëmbimin e parave kripto...

Situata në Veri/ Xhandarmëria serbe vrojton Policinë e Kosovës në Jarinjë

0
Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targa, pjesëtarë të Policisë së Kosovës po vazhdojnë të qëndrojnë në gjendje gatishmërie në pikën kufitare...

Vlorë/ 23-vjeçarja ndërron jetë në spital pas operacionit!

0
Një 23-vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e Vlorës, pas një operacioni. Bëhet me dije se e reja i ishte nënshtruar një ndërhyrje për...

Ulen ndjeshëm temperaturat në mëngjes, por si do të jetë moti sot

0
Masat ajrore të qëndrueshme që do të përfshijnë vendin tonë do të diktojnë duke filluar nga ë orët e para të ditës kthjellime dhe kalime të pakta...

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, gazetarja: Çfarë ndodh nëse nuk...

0
Ish-prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është dënuar me 2 vite burg për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë.Gjykata e Posaçme e Apelit, ka lënë sot në fuqi vendimin...

SPAK i kërkon Policisë së Shtetit të arrestojë Adriatk Llallën. I konfiskohet edhe pasuria

0
Pas dënimit të ish-Prokurorit të Përgjithshëm me dy vite burg, ka reaguar menjëherë SPAKduke i kërkuar Policisë së Shtetit që të arrestojë Adriatik Llallën.

I publikoi video intime të dashurës në faqe pornografike, dënohet me 4 vite burg...

0
Një 25-vjeçar shqiptar është dënuar me 4 vite burg nga autoritetet greke pasi akuzohet se publikoi në faqe pornografike momente intime me të dashurën e tij greke,...

SONDAZH PUBLIK PËR HERË TË PARË/ Sa shqiptarë nuk duan të vaksinohen?

0
Afro gjysma e shqiptarëve nuk duan të vaksinohen ose ngurrojnë ta bëjnë atë tani duke menduar për më vonë Nga Eduard Zaloshnja

Qeveria serbe merr dy vendime që kanë të bëjnë me Kosovën

0
Qeveria e Serbisë ka mbajtur sot mbledhje ku ka marrë disa vendime që kanë të bëjnë edhe me Kosovën. Siç njoftojnë mediat në Beograd, qeveria serbe sot...

Furgoni i burgjeve përplas karrocën, kush ishte i burgosuri “Vip” që transportohej me shpejtës

0
Një frugon i Drejtorisë së Burgjeve është përfshirë në një aksident në Elbasan ku raportohet se ka përplasur një karrocë që tërhiqej nga kali dhe për pasojë...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Përmbyset kamioni në Kuçovë, drejtuesi prej më shumë se një ore i bllokuar në...

0
Një kamion ka dalë nga rruga mbrëmjen e sotme në Kozare të Kuçovës duke u përmbysur në anë të saj.

Rama, vizitë në Kosovë më 27 Shtator

0
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën e 27 Shtatorit një vizitë një ditore në Kosovë.  Takimi i...

“Jam betuar para arkivolit të djalit”, Zamira Durdaj flet pas rihapjes së hetimeve për...

0
Zamira Durdaj, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën gjatë shpërthimit në Gërdec, ka folur pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit,...