Kim zbulon qytetin shqiptar pas të cilit është e dashuruar: E dua, njerëzit atje...

0
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim nga të gjithë qytetet e Shqipërisë, ka zgjedhur Shkodrën si të preferuarin. “Shkodrën...

Gjendet trupi i pajetë i një personi në rrugë, dyshohet se është viktimë i...

0
Trupi i një personi është gjetur sot në mbrëmje në ŕrugë dhe dyshimet janë se ai është viktimë i një aksidenti. I ndjeri, një...

Tre të rinj përdhunojnë 15-vjeçaren me probleme mendore

0
Një 15-vjeçare me probleme të shëndeti mendor dyshohet se është përdhunuar nga tre të rinj në Gjilan të Kosovës. Mediat atje shkruajnë se ngjarja...

Kryebashkiaku socialist thërritet në prokurori, për tre orë merret në pyetje

0
Prokuroria ka marrë sot në pyetje kryebashkiakun e Gramshit, Klodian Taçe. Ky i fundit është thirrur pranë organit të akuzës, ku ka qëndruar për...

Koronavirusi i merr jetën një të riu, raporti për 24 orë në vend

0
Në 24 orët e fundit, situata e koronavirusit në vend paraqitet thuajse e njëjtë si ajo e një ditë më parë. Katër pacientë kanë ndërruar jetë në...

Infektivi përballet me pikun që nga shpallja e pandemisë, vetëm të mërkurën 33 raste...

0
Që nga shpallja e pandemisë, spitali Infektiv ka njohur numrin më të lartë të urgjencave në këto 3 ditët e fundit. Ky fakt u bë i ditur...

Plagosje me thikë , në gjendje të rëndë një person

0
Një sherr i ndodhur në qendër të komunës në Hotolisht të Librazhdit, ka përfunduar me plagosje me thikë. Në sherr janë përfshirë Mikel Çota...

“Humb” armiku i betuar i shqiptarëve

0
35 të arretuarit e “Agimit të Artë’, e shpallur tashmë organizatë kriminale nga gjykata greke kaluan mbrëmë natën e parë në burg. Në katin...

Tiranë/ Gjendet një shtetas i pajetë në një objekt të braktisur

0
Gjendet një shtetas i pajetë në Tiranë. Ai është gjetur sot paradite i pajetë brenda një objekti të braktisur në rrugën “Mine Peza”.

EMRAT/ OFL zbarkon në Korçë, për tre të dënuarit që duhet të deklarojnë pasurinë

0
Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

John McAfee, krijuesi i antivirusit për softuera gjendet i pajetë në qeli

0
Sipërmarrësi i softuerve anti-virus John McAfee është gjetur i vdekur në një qeli burgu në Barcelonë. Ai u gjet i pajetë vetëm...

Shembet ndërtesa 12 katëshe në Miami Beach 99 persona të zhdukur

0
Të paktën 99 persona figurojnë të zhdukur, 1 ka vdekur dhe 10 mbetën të plagosur nga shembja e pjesshme e një ndërtesë...

Messi feston ditëlindjen, merr dhuratat e çuditshme nga skuadra

0
Ylli argjentinas, Lionel Messi sot ka festuar ditëlindjen e tij të 34-të, ku nuk munguan dhe dhuratat nga shokët e ekipit të...