E “harrojnë” Covid-in, të rinjtë dynden në festë, ministri shkon dhe e gjobit vetë...

0
Për të parandaluar mbylljen totale, Kosova ka marrë masa të forta kundër përhapjes së koronavirusit pas rritjes së numrit të rasteve në javët e fundit. Por pavarësisht...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, arrestohet në Morinë 42 vjeçari

0
Policia Kufitare në Morinë ka vënë në pranga një 42 vjeçar turk i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Sipas policisë shtetasi ndalimi i...

Tentuan të korruptonin policin me 150 euro për të shkuar drejt BE, 2 të...

0
Dy persona janë arrestuar në Rinas, pasi tentuan që të korruptonin punonjësit e Policisë Kufitare me qëllim lejimin për të udhëtuar drejt vendeve të BE-së edhe pse...

Kapet me 48 kg kanabis banesë, arrestohet 52 vjeçari

0
Policia e Vlorës ka vënë në pranga një person i cili akuzohet për kultivim të lëndëve narkotike. Në kuadër të operacionit të koduar “Koordinata”,...

Plane për sot? Shikoni më parë motin!

0
Reshjet e shiut ditën e diel, do të jenë të herëpashershme, me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike në pjesën...

Kujdes policia po ju vëzhgon, me shpejtësi skëterr dhe të dehur, 3 shoferë pas...

0
Tre shoferë janë arrestuar për tejkalim të shpejtësisë dhe drejtim makine në gjendje të dehur. Nga kontrollet me radarë dhe dragera sipas policisë mbrëmjen e djeshme janë...

Digjen dy makina në Vlorë, dyshimet e para

0
Dy makina janë përfshirë nga flakët  mëngjesin e kësaj të diele në Vlorë. Sipas policisë mësohet se si pasojë e flakëve është djegur plotësisht...

Rëndohet gjendja shëndetësore e një prej grevisteve, transportohet me urgjencë në spital

0
Një nga grevistët e urisë në Ballsh, Silva Fejzaj është dërguar me urgjencë në spitalin e Ballshit. Ajo u dërgua me automjet privat nga...

2021 vit elektoral, rritje rekord e numrit të punësuarve në administratë

0
Buxheti i vitit të ardhshëm do të shpenzojë më shumë para për të punësuarit e rinj në administratë. 2021 është një vit elektoral dhe...

Ku janë rastet e reja dhe si është situata në spitale

0
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orë janë kryer: 1329 testime, 82 të shëruar, 302 raste të reja dhe ka pasur 4 humbje jete.

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Përmbyset kamioni në Kuçovë, drejtuesi prej më shumë se një ore i bllokuar në...

0
Një kamion ka dalë nga rruga mbrëmjen e sotme në Kozare të Kuçovës duke u përmbysur në anë të saj.

Rama, vizitë në Kosovë më 27 Shtator

0
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën e 27 Shtatorit një vizitë një ditore në Kosovë.  Takimi i...

“Jam betuar para arkivolit të djalit”, Zamira Durdaj flet pas rihapjes së hetimeve për...

0
Zamira Durdaj, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën gjatë shpërthimit në Gërdec, ka folur pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit,...