“Jam betuar para arkivolit të djalit”, Zamira Durdaj flet pas rihapjes së hetimeve për...

0
Zamira Durdaj, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën gjatë shpërthimit në Gërdec, ka folur pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, për të rihapur hetimet për...

Sipërmarrësi shqiptar bën gjestin human për afganët: ‘E vuajtëm edhe ne luftën’

0
Një sipërmarrës nga Prishtina ka ndërmarrë një nismë humanitare duke ofruar pa pagesë për 3 familje refugjate afgane. Avni Miftari ka sqaryar arsyet që...

Çështja e targave, NATO kërkon uljen e tensioneve në veri, mesazh Kosovës dhe Serbisë

0
NATO ka bërë thirrje për shtensionim të menjëhershëm të situatës në veri të Kosovës. Në një reagim në twitter të zëdhënëses, Oana Lungescu, thuhet...

Ndryshon sërish harta e lëvizjes për automjetet në Tiranë, rrugët që duhet të ndiqni

0
Nga mëngjesi i kësaj të diele do të hapet për qarkullimin e automjeteve aksi kryesor nga Ura e Lanës deri te Pallati me Shigjeta. Njoftimi është bërë...

Nga SHBA drejt e në zyrën e Bashës, Yuri Kim: Çfarë bisedova me shefat...

0
Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim ka ardhur sot direkt nga SHBA sot në zyrën e Lulzim Bashës. Në një dalje për mediat në përfundim të...

Zbulohet identiteti i rusëve që u shfaqën në veri: Në çanta kishin pajisje kibernetike

0
Burime nga strukturat e sigurisë për RTV Dukagjinin kanë thënë se dy rusë dhe një bellorus kanë provuar të futen në Kosovë e me vete kanë pasur...

Çfarë po ndodh? Serbia bëhet gati për luftë! Forca të shumta të ushtrisë dislokohen...

0
Situatë serioze në kufirin Kosovë-Serbi. Forca të shumta ushtarake dhe mjete të motorizuara lufte janë dislokuar pranë kufirit me Kosovën. Ato janë të vendosura në Rashkë dhe...

“Nuk mund të bjerë shi përgjithmonë”, Alimehmeti jep lajmin e mirë: Delta ka filluar...

0
Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti ka dhënë një lajm të mirë në lidhje me situatën e pandemisë në vendin tonë. Në një status në rrjetet sociale ai...

Tragjedia e Gërdecit/GJKKO pranon kërkesën e SPAK, rihapet dosja për Fatmir Mediun

0
GJKKO pranoi kërkesën e SPAK për të rihapur dosjen për Fatmir Mediun, për tragjedinë e Gërdecit. Në fillim të këtij viti Feruzan Durdaj dhe Zamira Durdaj, prindërit...

Dashuria, puna dhe financat, çfarë parashikojnë yjet për sot

0
Dashi Humori juaj sot do të jetë shumë i mirë. Këmbëngulja që keni ju ndihmon të përfundoni detyrimet  që keni nga e kaluara. Sot...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Përmbyset kamioni në Kuçovë, drejtuesi prej më shumë se një ore i bllokuar në...

0
Një kamion ka dalë nga rruga mbrëmjen e sotme në Kozare të Kuçovës duke u përmbysur në anë të saj.

Rama, vizitë në Kosovë më 27 Shtator

0
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën e 27 Shtatorit një vizitë një ditore në Kosovë.  Takimi i...

“Jam betuar para arkivolit të djalit”, Zamira Durdaj flet pas rihapjes së hetimeve për...

0
Zamira Durdaj, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën gjatë shpërthimit në Gërdec, ka folur pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit,...