Shpërthimi në Shkodër, një “mesazh” për djalin e pronares së lokalit

0
Policia ka mundur të hedhë dritë në ngjarjen e djeshme, kur një sasi e konsiderueshme tritoli shpërtheu në derën e një lokali në Shkodër.

Rekord temperaturash, zbuloni vendet më të nxehta dhe më të ftohta në Tokë

0
Shkretëtirat e Lutit në Iran dhe Sonora në Meksikë (në kufi me SHBA) janë vendet me  temperaturat me të larta në sipërfaqen e Tokës, temperatura që arrijnë...

Vatër zjarri në Karaburun të Vlorës, dyshohet e qëllimshme

0
Një vatër aktive zjarri në gadishullin e Karaburunit në Vlorë. Raportohet se vatra e zjarrit dyshohet e të jetë vënë qëllimisht nga barinjtë e zonës aty...

Berisha “Non Grata”, reagon Yuri Kim: Askush mbi ligjin, pandëshkueshmëria të marrë fund

0
“Do doja të shikoja më shumë mundësisë ekonomike për vendi se është vend i shkëlqyer. Por kjo duhet ët punojë bashkë. Unë pjesën tim ju pjesën e...

Sherr me grushte dhe thikë, dy të plagosur në Tiranë për 25 minuta

0
Rreth orës 18:50, tek ish Stacioni i Trenit, në afërsi të një lokali, persona ende të paidentifikuar pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, kanë...

Zbulohet mesazhi i të riut nga Kosova: Kush bashkëpunon me Luanën ka me pas’...

0
Ajdin Morina është 29-vjeçari nga Kosova që u arrestua sot në Tiranë pasi pas disa muajsh përndiqte moderatoren Luana Vjollca. I riu kishte kërcënuar të dyja motrat Vjollca edhe...

Çfarë u thanë prindërve para zhdukjes? Policia shpall në kërkim dy vajzat adoleshente nga...

0
Policia e Tiranës shpalli zyrtarisht në kërkim dy vajzat të mitura, rreth moshës 16-vjeçe, të cilat janë larguar nga banesat më 1 janar dhe nuk janë kthyer...

“Babai na tha të japim para për ta nxjerrë”, QSUT reagon pas akuzave të...

0
QSUT ka reaguar pas akuzave të bëra nga vajzat e pacientit që humbi jetën nga Covid 19, Rifat Lalo, të cilat pretendojnë se babai i tyre është...

Ditë e zezë për Elbasanin, një adoleshent dhe një nënë e re humbin jetën...

0
E hëna ka rezultuar një ditë e zezë sa i takon informacioneve në lidhje me fatalitetet nga Covid 19 në vendin tonë. Sipas ‘Faxweb’,...

Babai i vrarë dhe djemtë të plagosur, kush janë shqiptarët që u qëlluan në...

0
Mediat greke kanë identifikuar shqiptarin e vrarë në sheshin “Agios Sostis” mbrëmjen e djeshme në Athinë. Ai është 54-vjeçari, Edmond Llangozi. Ndërsa të plagosur...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Përmbyset kamioni në Kuçovë, drejtuesi prej më shumë se një ore i bllokuar në...

0
Një kamion ka dalë nga rruga mbrëmjen e sotme në Kozare të Kuçovës duke u përmbysur në anë të saj.

Rama, vizitë në Kosovë më 27 Shtator

0
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën e 27 Shtatorit një vizitë një ditore në Kosovë.  Takimi i...

“Jam betuar para arkivolit të djalit”, Zamira Durdaj flet pas rihapjes së hetimeve për...

0
Zamira Durdaj, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën gjatë shpërthimit në Gërdec, ka folur pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit,...