I nxehti “vdekjeprurës” nis të hënën, profesori grek: Fenomenet e parashikuara për në 2040-n...

0
Temperaturat përvëluese kanë përfshirë Greqinë por kulmi pritet të arrijë ditët e hënë. Sipas mediave vendase në fillim të javës së ardhshme, temperaturat pritet të shkojnë në...

Greqia në “pushtetin” e flakëve, digjen shtëpitë e para në një fshat në Patras

0
Temperaturat e larta kanë shkaktuar një situatë të rënduar zjarresh në shumë vende. Greqia është një ndër vendet që po përballet me një situatë...

Përplasen kamioni me autobusin, 18 viktima, 30 të plagosur

0
18 persona kanë humbur jetën pasi një kamion është përplasur me një autobus në Uttar Pradesh në Indi. Ndërsa të paktën 30 persona janë...

Tjetër tragjedi në bregdetin e Libisë/ Fundoset anija me emigrantë, humbin jetën 57 persona,...

0
Të paktën 57 njerëz u mbytën kur anija e tyre u përmbys pranë Homs pranë bregdetit Libian në një tragjedi tjetër që vrau migrantë të mundshëm në...

Shpërthim i fuqishëm në Gjermani (VIDEO)

0
Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar ditën e sotme në Leverkusen të Gjermanisë. Në rrjetet sociale po qarkullojnë qindra video ku duket një re...

‘Po bëheshin gati për dasmë’. Të gjitha rastet si e morën vesh familjarët për...

0
Nga Gjermania, kishin marrë rrugën për në vendlindje. Por, rruga për Valentinen dhe vajzen e saj, Erlinden, do të ndalej në këtë rrugë të Kroacisë.

“Me 20 mijë £, në Angli”, alarmohen britanikët: Trafikantët shqiptarë po reklamojnë edhe në...

0
Media britanike Daily Mail, kanë ngritur alarmin se grupe kriminale shqiptare po sponsorizojnë reklama në rrjetet sociale ku ofrojnë kalim ilegal drejt Britanisë së Madhe me një pagesë prej...

Infeksionet e reja në mesin e të vaksinuarve? Ja si shpjegohet ky paradoks!

0
Prej disa ditësh në Itali ka më shumë të vaksinuar kundër koronavirusit sesa të pa vaksinuar, në mesin e popullatës mbi 12 vjeç. Pra mbi 52 për...

(VIDEO) Një grua rreh një burrë në një plazh në Turqi

0
Kjo ndodhi në Marmaris. Gruaja goditi me shuplaka, grushta dhe shkelma.Pastaj erdhi policia, dhe u konkludua se burri kishte dëmtime, por jo gruaja.

Autobusi që u përmbys afër Slavonski Brod ka shenja kombëtare të Kosovës, 10 persona...

0
Informacioni i fundit arrin në lidhje me aksidentin e tmerrshëm që ndodhi këtë mëngjes në autostradën Slavonski Brod - Zagreb, afër sheshit të pagesave në Slavonski Brod.

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Kina reagon ashpër pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA

0
Kina ka reaguar pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA, duke shprehur pakënaqësinë e saj të fortë dhe proteston fuqishëm kundër rrëzimit...

“Bum ndërtimesh” në Korçë, shumica e investimeve lidhen me sektorin e turizmit

0
Investimet në fushën e ndërtimit kryesisht për qëllime turistike, vitet e fundit janë transferuar në Korçë. Madje vërehet një oreks jashtë pritshmërive...

Në radhë për disa orë, rikthehet normaliteti në pikat kufitare me Maqedoninë e Veriut

0
Pas disa orësh bllokim është rikthyer normaliteti në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës, si dhe në dy pikat e tjera...