Nuk kishin biletë, prindërit lënë fëmijën në aeroport

0
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në aeroportin Ben-Gurion në Tel Aviv të Izraelit. Një çift është vënë në pranga pasi kanë lënë fëmijën e tyre në...

(KUJDES! PAMJE TË RËNDA!) Policët qëllojnë 8 herë me armë mbi një person me...

0
Disa policë në Kaliforni kanë qëlluar disa herë një person me këmbë të amputuara, teksa ai mbante një thikë në dorë dhe u mundua të largohej.

Piktura që u ble 600 dollarë dhe u shit për 3 milionë

0
Dikur e braktisur në një fermë, një pikturë e Anthony van Dyck është shitur për mbi 3 milionë dollarë në një ankand. Vepra është...

Humb në Australi kapsula radioaktive dhe vdekjeprurëse, rrezik për 300 vitet e ardhshme

0
Një kapsulë argjendi 8 mm me 6 mm, jo ​​më e madhe se një monedhë, besohet se ka humbur përgjatë autostradës së shkretëtirës së madhe në shtetin...

Publikohet dokumenti, BE sanksionoi Vuçiçin në vitin 1999

0
Bashkimi Europian ka sanksionuar Aleksandër Vuçiç në vitin 1999 për mbështetjen e regjimit të Millosheviçit për kryerjen e spastrimit etnik dhe gjenocidit në Kosovë. Kjo është bërë...

Avioni bën 13 orë fluturim dhe kthehet në pikën e nisjes

0
Një avion pasagjerësh i nisur nga Dubai udhëtoi për 13 orë dhe u kthye në pikënisjen e tij pas urdhrit që mori nga autoritetet duke shkaktuar pakënaqësi...

Rrëzimi i avionit luftarak në Greqi, gjendet pajetë një prej pilotëve

0
Ekipet e kërkim shpëtimit kanë arritur të gjejnë trupin e pajetë të një prej dy pilotëve të avionit luftarak Phantom F-4 që u rrëzua mëngjesin e së...

Rrahën për vdekje 29-vjeçarin afro-amerikan, “shkrihet” njësia speciale “Scorpion”

0
Departamenti i Policisë së Memfisit ka shpërbërë të ashtuquajturën njësi speciale “ Scorpion”, oficerët e së cilës akuzohen për vrasjen e afro-amerikanit, Tire Nichols. Njësia në fjalë...

Italia gjen zgjidhje për gazin, marrëveshje 8 mld dollarësh me Libinë

0
Kryeministrja Italiane Giorgia Meloni vizitoi Tripolin të shtunën  për të përmbyllur një ujdi 8 miliardë dollarëshe për gazin, që synon të rrisë furnizimet me energji në Europë,...

“Jam viktimë e prostitucionit”, kapet në Rinas 24-vjeçarja me dokumente false, do t’i përdorte...

0
Policia e Shtetit ka goditur një tjetër rast të kalimit të paligjshëm të kufirit me dokumente te falsifikuara me qëllim kërkimin e azilit. Bëhet...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Kina reagon ashpër pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA

0
Kina ka reaguar pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA, duke shprehur pakënaqësinë e saj të fortë dhe proteston fuqishëm kundër rrëzimit...

“Bum ndërtimesh” në Korçë, shumica e investimeve lidhen me sektorin e turizmit

0
Investimet në fushën e ndërtimit kryesisht për qëllime turistike, vitet e fundit janë transferuar në Korçë. Madje vërehet një oreks jashtë pritshmërive...

Në radhë për disa orë, rikthehet normaliteti në pikat kufitare me Maqedoninë e Veriut

0
Pas disa orësh bllokim është rikthyer normaliteti në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës, si dhe në dy pikat e tjera...