Kina paralajmëron SHBA-në: Ndryshoni linjë ose shkojmë drejt një lufte me pasoja katastrofike

0
Përplasje dhe luftë me pasoja katastrofike. Është ky rreziku me të cilin përballen Shtetet e Bashkuara me qëndrimin e tyre ndaj Kinës, sipas ministrit të Jashtëm të...

Britania e Madhe prezanton ligjin që synon “zhdukjen” e klandestinëve

0
Britania e Madhe mbyll dyert ndaj emigracionit klandestin, dhe e bën ndoshta në mënyrën më të ashpër të mundshme. Qeveria e drejtuar nga konservatori me origjinë indiane...

Publikohen çmimet e reja të karburanteve

0
Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja tavan për tregtimin e karburanteve në vendin tonë. Çmimet e reja Nafta: 197...

Përleshje mes 4 personave në palestër, njëri përfundon në urgjencë

0
Një person u dërgua me urgjencë në spital pas një përleshje që shpërtheu në një palestër në Merseyside të Anglisë. Të paktën 4 persona...

Jepet masa e sigurisë me burg për kapitetin rus që u kap në anijen...

0
Durrës- Gjykata e Durrësit ka caktuar masën e sigurisë për kapitenin e anijes ruse që u kap me 22 500 ton naftë kontrabandë në portin e Durrësit.

Aksident horror, makina përplaset gjatë ndjekjes nga policia dhe shemb pallatin

0
Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e tmerrshëm të një aksidenti rrugor në Baltimore, ku një automjet që po ndiqej nga policia u përplas me një makinë...

Vritet shkencëtari që shpiku vaksinën ‘Sputnik V’ kundër koronavirusit

0
Virologu rus Andrei Botykov, i cili kishte realizuar zhvillimin e vaksinës Sputnik-V kundër koronavirusit, u gjet i vdekur me shenja mbytjeje nga një rrip.

“Dërgoi raketa në Ukrainë”, Rusia kërkon shpjegim zyrtar nga Serbia aleate

0
Moska ka shprehur sot “shqetësimin e saj” pas raportimeve se aleatja e saj, Serbia ka dërguar me mijëra raketa në Ukrainë. Sipas raportimeve të...

Dënohet me 10 vjet burg fituesi bjellorus i çmimit Nobel për Paqe

0
Aktivisti pro-demokratik bjellorus, fitues i çmimit Nobel për Paqe, Ales Bialiatski, është dënuar me 10 vjet burg. Dënimi i tij është denoncuar si një “padrejtësi e turpshme”...

Ndihmoi të vëllain, arrestohet motra e bosit mafioz Matteo Messina Denaro

0
Karabinierët italianë të Ros kanë arrestuar Rosalian, motrën e bosit mafioz Matteo Messina Denaro, me akuzën e bashkëpunimit mafioz. Sipas hetuesve, ajo kishte ndihmuar në shmangien e...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

EMRAT/ Operacion antidrogë në Tiranë, mbi 20 të arrestuar, disa prej tyre femra

0
Policia e Shtetit ka zhvilluar një operacion antidrogë në Tiranë, në kuadër të të cilit kanë rënë në pranga 20 persona. Ndërkohë,...

Mekanikja me thonjtë e gjatë: Meshkujt më nënvlerësojnë

0
Një vajzë me thonj shumë të gjatë thotë se paragjykohet shpesh nga klientët e saj kur vijnë për të rregulluar… makinën.

Momenti dramatik kur avioni rus “takohet” me dy bombarduesit bërthamorë amerikanë

0
Tensione në qiellin e Europës. Një avion amerikan B-52 ka survejuar hapësirën pranë kufirit të Kaliningradit, një praktikë që ndodhte prej ditësh,...