Mbretëresha Elizabeth infektohet me Covid, të gjithë në ankth për shëndetin e saj

0
Mbretëresha Elizabeth, e Britanisë së Madhe, ka rezultuar pozitive për COVID-19. Pallati mbretëror njofton se ajo po përjeton simptoma të lehta deri më tani.

Kievi zgjohet nga sulmet me raketa ruse

0
Disa shpërthime janë dëgjuar në agim të ditës së sotme në Kiev. Lajmin e ka bërë të ditur Kiev Independent, sipas të cilit bëhet fjalë për tre...

Greqia sërish në shok. Pendohet djali që imitoi Babis: E vrava unë të dashurën....

0
Përsëritet rasti Caroline në Greqi. Janë zbardhur detaje të reja mbi vdekjen e 26-vjeçares Garyfallia, e cila u nxorr e pajetë nga plazhi i Folegandros në Greqi.

Qerosi dhe Mjekroshi u arratisën, si i përgjoi Policia peruane dy trafikantët shqiptarë të...

0
Mediat peruane kanë zbuluar detaje të tjera mbi dy shqiptarët trafikantë të kokainës, të cilët janë shpallur në kërkim në vendin amerikano-jugor për trafikimin e 2,2 tonë...

(KUJDES! PAMJE TË RËNDA!) Policët qëllojnë 8 herë me armë mbi një person me...

0
Disa policë në Kaliforni kanë qëlluar disa herë një person me këmbë të amputuara, teksa ai mbante një thikë në dorë dhe u mundua të largohej.

Lehtësohet integrimi i Ballkanit Perëndimor? Gjermania: Të hiqet unanimiteti për zgjerimin

0
Gjermania kërkon me ngulm zhbllokimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian. Kancelari Olaf Scholz, duke folur nga Republika Çeke, shprehu mbështetjen e tij të fortë për...

Vrasjet masive të civilëve në Bucha, Gjermania dënon sulmin rus: Krim i tmerrshëm lufte

0
Liderët botërorë kanë dënuar sot ngjarjet e tmerrshme në Bucha, ku forcat ruse vranë dhe lanë në mes të rrugës civilë. “Ky krim i tmerrshëm lufte nuk...

CNN e transmetoi LIVE, “përbindëshi” i ajrit amerikan nxeh keq Kinën

0
Vizita e një delegacioni amerikan në Tajvan ka shkaktuar një krizë tjetër mes SHBA-ve dhe Kinës. Kjo e fundit...

Pekini raporton rastin e parë me Omicron

0
Kryeqyteti i Kinës, Pekini, ka raportuar rastin e parë me Omicron, sipas mediave shtetërore, vetëm disa javë përpara organizimit të Lojërave Olimpike Dimërore. Identifikimi i Omicron vjen...

“Ka ardhur koha” për planin B kundër COVID, paralajmërimi i sindikatës së mjekëve

0
Udhëheqësi i sindikatës së mjekëve në Mbretërinë e Bashkuar ka akuzuar ministrat e Mbretërisë së Bashkuar për “neglizhencë të qëllimshme” pasi përjashtuan zbatimin e “Planit B” kundër...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Kina reagon ashpër pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA

0
Kina ka reaguar pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA, duke shprehur pakënaqësinë e saj të fortë dhe proteston fuqishëm kundër rrëzimit...

“Bum ndërtimesh” në Korçë, shumica e investimeve lidhen me sektorin e turizmit

0
Investimet në fushën e ndërtimit kryesisht për qëllime turistike, vitet e fundit janë transferuar në Korçë. Madje vërehet një oreks jashtë pritshmërive...

Në radhë për disa orë, rikthehet normaliteti në pikat kufitare me Maqedoninë e Veriut

0
Pas disa orësh bllokim është rikthyer normaliteti në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës, si dhe në dy pikat e tjera...