Mbërrijnë në Rinas 40 800 vaksina AstraZeneca, Rama: Do e çojmë deri në fund...

0
Pasditen e sotme kanë mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” 40,800 vaksina AstraZeneca, në sajë të mekanizimit COVAX. Kryeministri Edi Rama shprehet se me sasitë e vaksinave të...

Si “rrodhi” Covid-19 nga laboratori dhe çfarë po fsheh ekspertja kineze e lakuriqëve të...

0
Joe Biden njoftoi me 26 maj se shërbimet e inteligjencës amerikane kishin një afat deri në 90 ditë për të zbuluar origjinën e Covid-19. Deri në fund...

Mbyllet “Covid 2”, “Shefqet Ndroqi” do t’i rikthehet funksionit si Sanatorium

0
Përmirësimi i situatës, mbyllet “Covid 2”, “Shefqet Ndroqi” do t’i rikthehet sërish funksionit si Sanatorium. Vijon…

Vaksinimi në Francë: Dyndje e madhe dhe organizim

0
Dita e parë pa priorizimin e vaksinimit në Francë. Kërkesa është e lartë – veçanërisht tek të rinjtë. Por radhë të gjata përpara qendrave të vaksinimit nuk...

Manastirliu publikon shifrat: 3 881 vaksinime kundër COVID në 24 orët e fundit

0
Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 3 881 vaksinime kundër COVID. Shifra është bërë publike nga ministrja e...

Koronavirusi/ Tjetër ditë pa viktima në Shqipëri, bien rastet e reja edhe pas shtimit...

0
COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 3,661 testime, 42 të shëruar, 22 raste të reja në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Pompeo ngre alarmin: Eksperimente të fshehta po kryhen në Wuhan

0
Ish-Drejtori i CIA-s, njëherësh ish-Sekretari i Shtetit i SHBA Mike Pompeo tha se ka shumë prova që virusi i Corona-s doli nga laboratori. Ky konkluzion...

Lehtësimi i masave, Policia e Shtetit: Çfarë ndodh me ata që u është bllokuar...

0
Deklarata e Zëvendësdrejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Albert Dervishaj Në zbatim të Aktit Normativ të Këshillit të Ministrave, nr. 23 datë 26.5.2021...

Covid-19 u krijua në laborator? Si përgjigjet mjeku shqiptar në SHBA

0
Mjeku shqiptar në SHBA, Skënder Murtezani ka komentuar polemikat përsa i përket origjinës së koronavirusit. Në një lidhje me , mjeku tha se nuk beson që virusi...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Apple njofton përdoruesit e iPhone-ve për rrezikun nga hakerët

0
SHBA- Kompania Apple tha se një e metë po lejon hakerët që të marrin kontrollin e iPhone-ve, iPad-ëve dhe kompjuterëve Mac, duke...

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, çfarë ndodh me motin në fundjavë

0
Dy ditët e fundit Shqipëria është përfshirë nga vala e të nxehtit afrikan, por duke nisur nga dita e nesërme situata do...

Pilotët i zë gjumi në ajër, avioni nuk ulet në aeroport

0
Dy pilotë besohet se i ka zënë gjumi në ajër dhe nuk kanë ulur avionin në aeroport gjatë fluturimit nga Sudani në...