Kryeministri Rama i bën dhuratën e veçantë Tritan Kalos me rastin e ditëlindjes (FOTO)

0
Tritan Kalo ka qenë një nga mjekët kryesorë me kontribute të jashtëzakonshme gjatë pandemisë. Shpesh ai ka qenë edhe kritik. Por sot në krye të detyrës dhe...

ZYRTARE: Kina po përgatitet të pranojë se Kovidi doli nga laboratori i Wuhanit

0
Qeveria e Republikës Popullore të Kinës po përgatitet të pranojë publikisht dhe zyrtarisht se koronavirusi i ri Sars-Cov-2 ka dalë nga laboratori i Wuhanit, por duke theksuar...

“Do të krijohen mutacione ngjitëse”, eksperti i shëndetësisë: Virusi do të shumëfishohet tek fëmijët...

0
Profesori grek Theodoros Vasilakopoulos  në një intervistë për mediat greke folipër rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit .

Dhimbje koke dhe temperaturë, rishfaqet virusi i rrezikshëm, 75 herë më vrasës së Covid19

0
Ndërkohë që bota po përgatitet për valën e radhës të pandemisë së koronavirusit, një tjetër virus i rrezikshëm është shfaqur në Indi. Mediat raportojnë se bëhet fjalë për virusin...

Udhëtimet nga sot me rregulla të reja, reagon MEPJ: Çfarë duhet të dini për...

0
Ministria e Jashtme ka reaguar lidhur me rregullat e reja që duhet të zbatohen kundër covid-19 për të gjithë ata që duan të udhëtojnë në drejtim të...

Merret vendimi, nga 31 Marsi mjekët e pavaksinuar do të pushohen nga puna

0
Punonjësit shëndetësorë, të cilët janë të pavaksinuar duhet të marrin vaksinën kundër Covid-19 deri më 31 Mars ose do të pushohen nga nga sistemi kombëtar shëndetësor i Greqisë....

Edi Rama bën të detyrueshme vaksinën edhe për administratën

0
Kryeministri Edi Rama teksa ka vizituar qendrën shëndetësore numër 1 në kryeqytet, ku ka rifilluar dhe shërbimi për kontrollin mjekësor bazë (Check up), ka bërë thirrje dhe...

Shqipëria dhe prapaskenat e diplomacisë greke të vaksinave

0
Ditën e sotme Greqia i dhuroi 200,000 vaksina Ruandës, në shenjë solidariteti dhe angazhimi. Diplomacia greke e vaksinave vazhdoi duke dërguar 100,000 doza në Tunizi.

Shokon deklarata e Boris Johnson: Nuk mbyllemi sërish sepse vdesin të moshuar nga Kovidi

0
Boris Johnson nuk donte që të mbyllte vendin me një karantinë të dytë vjeshtën e shkuar, duke argumentuar se ata që po vdisnin ishin kryesisht të moshuarit...

Mjekët nuk vaksinohen dhe i pezullojnë nga puna, kaos në spitalet greke, të sëmurët...

0
Kaos në spitalet greke pasi pjesa më e madhe e mjekëve,infermierë dhe staf tjetër ndihmës mjekësor, nuk janë vaksinuar dhe nuk duan ta bëjnë këtë as në...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Apple njofton përdoruesit e iPhone-ve për rrezikun nga hakerët

0
SHBA- Kompania Apple tha se një e metë po lejon hakerët që të marrin kontrollin e iPhone-ve, iPad-ëve dhe kompjuterëve Mac, duke...

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, çfarë ndodh me motin në fundjavë

0
Dy ditët e fundit Shqipëria është përfshirë nga vala e të nxehtit afrikan, por duke nisur nga dita e nesërme situata do...

Pilotët i zë gjumi në ajër, avioni nuk ulet në aeroport

0
Dy pilotë besohet se i ka zënë gjumi në ajër dhe nuk kanë ulur avionin në aeroport gjatë fluturimit nga Sudani në...