SPAK ia dërgon me postë Berishës masën e sigurisë, merr përgjigje “Refuzuar”

0
Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë per Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka dërguar nëpërmjet shërbimit postar njoftimin për masën e sigurisë Sali Berishës.

TEC-et lundruese në Vlorë, Këlliçi: Tenderi u fitua nga kompani offshore, SPAK dhe KLSH...

0
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, në një deklaratë nga selia blu kërkoi nga SPAK dhe KLSH që të nisin hetimet për TEC-et lundrues në...

Meta në SPAK, Berisha: Rama gjah politik ndaj opozitës, kontrollon totalisht strukturën e posaçme

0
Kreu i Partisë së Lirisë u paraqit sot në Strukturën e Posaçme, për siç tha ai, çështjen Cez-Dia. I pyetur rreth kësaj vizite të aleatit të tij...

GJKKO cakton Artan Simonin si avokat të ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha: Më mirë të kishin...

0
Gjykata i ka caktuar ditën e sotme si avokat mbrojtës Sali Berishës, Artan Simonin, mirëpo për këtë nuk është dakord i biri i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha.

Bllokuan punimet e Kuvendit, përjashtohen 26 deputetë të opozitës

0
26 deputetë të opozitës janë përjashtuar për 10 ditë nga punimet e Kuvendit, pasi mëngjesin e të enjtes bllokuan punimet, duke kthyer përmbys karriget e ministrave.

GJKKO rrëzon kërkesën e Arben Ahmetajt për heqjen e sekuestros së llogarisë së tij...

0
Gjykata e Posaçme rrëzon një kërkesë penale të ish-zv.kryeministrit në arrati, Arben Ahmetaj. Përmes avokatëve të tij, deputeti Ahmetaj i kërkoi gjykatës të shfuqizojë...

Celibashi zbulon se sa do të kushtojnë zgjedhjet në Kukës

0
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi bëri me dije se zgjedhjet e së dielës në Bashkinë e Kukësit do të kushtojnë 25.5 milionë lekë. Në një deklaratë për...

PD e Bashës, pa asnjë kandidat për zgjedhjet e shtatorit në Kukës

0
Partia Demokratike, e drejtuar nga Lulzim Basha nuk do të ketë kandidat për zgjedhjet e 24 shtatorit në Kukës. Në garë janë vetëm Emri Vata nga koalicioni...

Miratohen ndryshimet statutore në PD, Basha i merr kompetencat Bardhit, përjashton emrat që kandiduan...

0
Pas rikthimit të tij në krye të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur mbledhjen e Kuvendit Kombëtar. Në këtë mbledhje u miratuan ndryshime statutore dhe Këshilli i...

“Një ndalesë – Një kontroll”, Rama: Qëllimi final është unifikimi i doganave

0
Kontrolli i përbashkët i kufirit midis Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, i cili hyri sot në fuqi, është një hap i rëndësishëm, por qëllimi final për kryeministrin...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

GTA VI është mes nesh, publikohet traileri dhe mësohet data e daljes në treg

0
Pas shumë vitesh pritjeje, “Rockstar Games” ka publikuar trailerin e videolojës së shumëpritur “Grand Theft Auto 6” (GTA6), si dhe ka njoftuar...

Vrasja e 30-vjeçares në Kosovë, Liridona dhe Naimi kishin bërë kërkesë për divorc në...

0
Vrasja e 30-vjeçares Liridona Ademajt të mërkurën e 29 nëntorit në rrugën “Dalip Alshiqi”, në Prishtinë tronditi opinionin publik në Kosovë, por...

Trajneri i Italisë, Spalletti: Ndeshjet e grupit B, të denja për çerekfinale!

0
Mjafton vetëm të lexosh emrat që të kuptosh se Grupi B i Euro 2024 ku ndodhet Shqipëria është më i vështiri i...