Ambasadori serb është shpallur persona non grata nga Mali i Zi

0
Ambasadori serb në Malin e Zi Vladimir Bozovic është shpallur persona non grata dhe i është kërkuar të shkruajë për Malin e Zi. Media...

Ministrja serbe refuzon propozimin: Gent Cakaj s’mund të shpallet qytetar nderi në “territorin tonë”

0
Ministrja e Administratës Publike dhe Vetëadministrimit Lokal, Marija Obradoviç, gjatë një paraqitje në seancën e sotme të Kuvendit të Serbisë, deklaroi edhe për propozimin e Kuvendit komunal...

Aurela Gaçe zgjedh deputetin, shembull për të tjerët: Ka edhe sot burra patriotë

0
Sot në Ditën e Pavarësisë, këngëtarja e mirënjohur Aurela Gaçe, ka vendosur t’i bëj një dedikim special deputetit shqiptar në Kuvendin serb. Ajo i...

Vuçiç kërcënoi me luftë: Tanket serbe parakalojnë pak kilometra larg Kosovës (FOTO)

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka marrë pjesë në ceremoninë e prezantimit tankeve T-72MS në Nish në Kazermën “Mija Stanimirović” në Nish. Mediat serbe bëjnë...

Pavarësia ndan krerët e shtetit, Rama injoron Metën pas homazheve në Vlorë

0
Sot në Vlorë, për të përkujtuar 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit, ishin të pranishëm si në çdo vit tjetër krerët më të lartë të institucioneve shtetërore.

Dita e Pavarësisë, Pompeo uron shqiptarët “në emër të qeverisë së SHBA-ve dhe popullit...

0
Dita e Pavarësisë, Pompeo uron shqiptarët: Shqipëria ka bërë reformat e nevojshme për anëtarësimin në BE Në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, ka ardhur...

Kryemadhi zbulon se kush do jetë politikani që do zëvendësojë Ramën në krye të...

0
Kryetarja e Levizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi shprehet se Erion Veliaj do të jetë zëvendësuesi i kryeministrit Edi Rama. Kryemadhi e tha këtë...

“Rroftë Flamuri! Rroftë Shqipëria!”, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit

0
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një urim për Pavarësinë. Mëngjesin e 28 Nëntorit, kryeministri Rama ka vendosur të publikojë në profilin...

Biden: Shtëpia e Bardhë po na jep bashkëpunim të sinqertë

0
Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka thënë se deri më tani Shtëpia e Bardhë ka qenë e sinqertë, në dhënien e ndihmës për tranzicion të pushtetit.

Një vit pas tërmetit, Rama bën bilancin: Çfarë kemi ndërtuar dhe cilët kanë përfituar

0
Kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale ka bërë bilancin e punës që, sipas tij, është bërë deri tani dhe që po vijon që të...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Përmbyset kamioni në Kuçovë, drejtuesi prej më shumë se një ore i bllokuar në...

0
Një kamion ka dalë nga rruga mbrëmjen e sotme në Kozare të Kuçovës duke u përmbysur në anë të saj.

Rama, vizitë në Kosovë më 27 Shtator

0
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën e 27 Shtatorit një vizitë një ditore në Kosovë.  Takimi i...

“Jam betuar para arkivolit të djalit”, Zamira Durdaj flet pas rihapjes së hetimeve për...

0
Zamira Durdaj, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën gjatë shpërthimit në Gërdec, ka folur pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit,...