Rama në Maqedoninë e Veriut, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’....

0
SHKUP Kryeministri Edi Rama ndodhet në Maqedoninë e Veriut në kuadër të Forumit Ekonomik. Pasditen e sotme, Rama së bashku me Presidentin e Serbisë...

Minishengeni ballkanik, Rama në Shkup, takohet me Zaev dhe Vuçiç

0
Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë në kuadër të Forumit Ekonomik apo i njohur ndryshe si Mini Shengeni, ndodhet në Shkup. Rama dhe presidenti...

Shtohen të çarat në regjimin e Erdogan

0
Nga Steven A.Cook “Foreign Policy” Kushdo që ka jetuar disa kohë në Uashington, e di se komunikimet midis politikë-bërësve dhe stafit të tyre kanë...

A po fillon kryengritja e dytë e Pollos në PD?

0
Nga Mero Baze Partia Demokratike po gjendet përballë një përplasje të re brenda saj, e cila duket se drejtohet në hije nga Genc Pollo,...

Nisën si akuza politike, Lulzim Basha dhe Erion Veliaj përfundojnë në Gjykatën Speciale

0
Nisi me deklarata të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, gjatë fushatës elektorale se kryetari i opozitës shqiptare ka disa vila të padeklaruara, përfundoi në dyert e gjykatave....

Edi Ramën e rrëzon vetëm Edi Rama

0
Nga Roland Qafoku Në kushtet kur opozita është në gjendje knock down-i politik; Kur kjo opozitë ndodhet në situatën më të vështirë që nga...

Non-grata/ “Për Berishën i njëjti standard si Tom Doshi”? Përgjigjet Basha

0
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një konferencë me gazetarët për raportin final të OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit. Sipas Bashës...

Gjykata e Elbasanit merr vendimin për djalin e Azem Hajdarit

0
Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelia djalin e Azem Hajdarit, i cili u kap pak ditë më parë me drogë në makinë.

Gërdeci, SPAK këmbëngul: Do ankimojmë rrëzimin e kërkesës për rihetim të Fatmir Mediut

0
Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka vendosur që të rrëzojë kërkesën e SPAK për rihapjen e hetimeve për Fatmir Mediun për tragjedinë e Gërdecit, mbi...

Dorëhiqet kreu i PD-së në Korçë, i bashkohen sekretari dhe 13 anëtarë: Basha arrogant

0
Kreu i Partisë Demokratike në degën e Korçës, Andrea Mano ka dhënë dorëheqjen. Së bashku më të dorëheqjen e ka dorëzuar edhe sekretari i PD-së në këtë...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Është 79-vjeçe dhe trafikante. Askush nuk e besonte deri kur…

0
Një operacion i përbashkët i Gardës Civile, Policisë Kombëtare dhe Policisë Gjyqësore të Portugalisë ka urdhëruar arrestimin e tre personave me kombësi...

Shkoi tek i vëllai bashkë me tre fëmijët, si u vra me 8 plumba...

0
Banorët dhe pushuesit e zonës së Larisas në Greqi kanë mbetur të shtangur nga ajo që kanë parë ditën e sotme. Një...

Vuçiç padit vetveten

0
Nënkryetari i Partisë Përparimtare Serbe, Millosh Vuçeviç, tha se në Prokurorinë Publike janë dorëzuar kallëzime penale ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq...