Ashpërsohen tonet mes Prishtinës dhe Beogradit. Deputeti i VV: Jemi gati për të gjitha...

0
Vazhdojnë të mbeten të tensionuara raportet mes Prishtinës dhe Beogradit. Gjithçka ka nisur sot me hyrjen në fuqi të vendimit të njohjes së reciprocitetit të targave.

Karriget në ajër, Rama i përshëndet, studentët Akademinë Ushtarake në New York shpërthejnë në...

0
Kryeministri Edi Rama teksa gjendet në New York, ka publikuar pamjet e vizitës së tij në Akademinë Ushtarake “West Point”. Në këtë video kryeministri...

Çfarë ndodh nëse PS-PD nuk bien dakord për zgjatjen e mandatit të vettingut?

0
Në Shqipëri, shumica socialiste pritet të nisë së shpejti përgatitjet për realizmin e ndryshimeve kushtetuese për të zgjatur mandatin e institucioneve që kryejnë rivlerësimin e prokurorëve dhe...

Basha, Kryesisë së PD: Përjashtimin e Berishës ma kërkoi DASH, ato që di unë...

0
Kryetari demokrati Lulzim Basha ka paralajmëruar zyrtarët në PD se ato që di ai dhe Sali Berisha për shpalljen non grata nuk do t’i marrë vesh askush,...

Pas Tiranës, Berisha vijon turin në një tjetër qytet, ja ku do e mbajë...

0
Sali Berisha të martën do të mbajë ‘Foltoren’ e radhës në Fier. Lajmi konfirmohet nga zyra e tij e shtypit, e cila njofton se takimi do të...

Dalin rezultatet e para në Rusi, partia e Putin drejt fitores bindëse të zgjedhjeve...

0
Partia në pushtet e Rusisë, Rusia e Bashkuar duket se ka siguruar një fitore komode në zgjedhjet parlamentare treditore, megjithëse ka humbur terren ndaj kundërshtarëve të saj,...

Vendimi i qeverisë së Kosovës për reciprocitetin e targave/ Serbët bllokojnë rrugën, ndërhyn Policia

0
Serbët bllokojnë rrugën që lidh Kosovën me Serbinë në Jarinjë. Forca të shtuara të Njësisë Speciale të Kosovës janë vendosur sot në pikat kufitare...

Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev, shërbimet sekrete zbulojnë planin: Kush ishin porositësit

0
Është parandaluar ekzekutimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev. Kanë qenë Shërbimet Sekrete të Greqisë që kanë shmangur një atentat vdekjeprurës ndaj Zoran Zaevit.

Rama rikujton studentët dhe pedagogët: Pa vaksinë nuk hyni në auditor

0
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me një mesazh sensibilizimi për vaksinimin e studentëve. Rama ka shpërndarë disa foto ku shihen...

“Lufta” për nëndetëset, Franca fut në lojë Indinë dhe “godet” SHBA-në: Europa mbrohet vetë

0
Franca është vendosur në lëvizje pas paktit trepalësh mes SHBA-së, Britanisë dhe Australisë për nëndetëset, që e nxori bllof Parisin. Ministri i Jashtëm francez...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Përmbyset kamioni në Kuçovë, drejtuesi prej më shumë se një ore i bllokuar në...

0
Një kamion ka dalë nga rruga mbrëmjen e sotme në Kozare të Kuçovës duke u përmbysur në anë të saj.

Rama, vizitë në Kosovë më 27 Shtator

0
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën e 27 Shtatorit një vizitë një ditore në Kosovë.  Takimi i...

“Jam betuar para arkivolit të djalit”, Zamira Durdaj flet pas rihapjes së hetimeve për...

0
Zamira Durdaj, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën gjatë shpërthimit në Gërdec, ka folur pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit,...