Turqia i “merr” ishullin Greqisë: Cpo ndodh ?

0
Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë vijojnë të jenë të nxehta. Së fundmi mediat greke kanë raportuar sipas tyre, provokimin e radhës nga pala turke. Turqia ka...

Boris Johnson nuk do të marrë pjesë në varrimin e Princit Philip, zbulohet arsyeja

0
Kryeministri britanik Boris Johnson nuk do të marrë pjesë në varrimin e Princit Philip. Varrimi i Dukës së Edinburgut do të bëhet të shtunën...

‘Tërhiqet’ Macron/ Thotë se ‘e kupton’ tronditjen e muslimanëve për karikaturat e Profetit Muhamed

0
Presidenti francez Emmanuel Macron ka tentuar sonte të qetësojë gjakrat e ndezura të komunitetit botëror musliman, duke thënë se e kupton zemërimin e tyre prej karikaturave të...

Shqipëri-SHBA, marrëveshje të re ekstradimi pas 87 vitesh

0
Ministrja e Drejtësisë në Shqipëri, Etilda Gjonaj dhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, kanë firmosur marrëveshjen e re të ekstradimit me Shtetet e Bashkuara të...

Nishani për zgjedhjet në PD: Maskaradë elektorale, edhe unë jam përgjegjës i kësaj situate

0
Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani pasi ka votuar për kryetarin e ri të Partisë Demokratike, në një komunikim për mediat u shpreh se gara...

Soreca shpërndan mesazhin e ambasadores Kim: Funksionaliteti i Gjykatës, kusht për bisedimet me BE-në....

0
Thirrjes së ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim për zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, vjen dhe një reagim nga diplomati i BE-së, në Shqipëri Luigi Soreca.

Shqipëria në listë, çfarë është urdhri ekzekutiv i SHBA-së që drithëron politikanët në Ballkan

0
Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosën Shqipërinë në listën e vendeve të Ballkanit Perëndimor duke vepruar me dorë të hekurt, sanksione kundër personave të përfshirë në korrupsion dhe në...

EMRI/ Kapet duke fotografuar votën, komisionerët në Gjirokastër raportojnë rastin në polici

0
Në fshatin Dhoksat në Gjirokastër, një person është kapur duke fotografuar votën. Mësohet se qytetari që ka fotografuar votën është Afrim Seferi, i cili...

Kim nga qendra e numërimit në Tiranë: Palët të mos shpallin fitoren pa përfunduar...

0
Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ai spanjoll dhe ajo suedeze Elsa Hastad ndodheshin pasditen e së hënës në KZAZ-në numër 39 në kryeqytet për të vëzhguar më nga...

Pasi u vaksinua, Rama ironizon Berishën: Radhën e ka Saliu kur të hyjmë te...

0
Pasi mori vaksinën kundër koronavirusit, Kryeministri doli edhe në një deklaratë për mediat. Si për të qetësuar dyshuesit, kërkoi që askush të mos besojë...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Është 79-vjeçe dhe trafikante. Askush nuk e besonte deri kur…

0
Një operacion i përbashkët i Gardës Civile, Policisë Kombëtare dhe Policisë Gjyqësore të Portugalisë ka urdhëruar arrestimin e tre personave me kombësi...

Shkoi tek i vëllai bashkë me tre fëmijët, si u vra me 8 plumba...

0
Banorët dhe pushuesit e zonës së Larisas në Greqi kanë mbetur të shtangur nga ajo që kanë parë ditën e sotme. Një...

Vuçiç padit vetveten

0
Nënkryetari i Partisë Përparimtare Serbe, Millosh Vuçeviç, tha se në Prokurorinë Publike janë dorëzuar kallëzime penale ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq...