Gjendet trupi i pajetë i 14-vjeçares Vanja Gjorçevska – është vrarë ditën e zhdukjes!

0
shtë gjetur e vrarë 14 vjecarja e zhdukur që nga 27 nëntori – njoftojnë nga MPB-ja dhe Prokuroria, njofton KlanM. Sipas njoftimit ajo është grabitur me automjet...

Përmbyset skenari i grabitjes në Prishtinë. Arrestohet burri i viktimës, dyshohet se pagoi për...

0
Policia e Kosovës ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në rrugën “Dalip Alshiqi” të Prishtinës, ku mbeti e vrarë 33-vjeçarja...

Lavrov në Maqedoninë e Veriut, Bullgaria i hap hapësirën ajrore, nuk ka takim me...

0
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavorv do të udhëtojë në Maqedoninë  e Veriut të enjten, në vizitën e tij të parë në një shtet anëtar të...

Takim me Lavrov në Shkup? Blinken në Bruksel për Ballkanin Perëndimor, në RMV për...

0
Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, viziton Brukselin nga sot deri më 29 nëntor, ku do të marrë pjesë në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s....

“Nuk do ta firmos kurrë njohjen e Kosovës”, Vuçiç: Ia thashë në sy Scholz,...

0
Aleksandër Vuçiç pranon se nuk do të firmosë asnjë marrëveshje me Kosovën, pavarësisht këmbënguljes së ndërkombëtarëve dhe për këtë thotë, se e ka për detyrë, si president,...

“O ik more”, dalin pamjet e grabitjes së argjendarisë në Suharekë, momenti kur përplasen...

0
Janë publikuar pamjet nga grabitja e argjendarisë në Suharekë, pasditen e kësaj të mërkure, ku mbeti i plagosur një polic. Siç shihet edhe në...

Tensione në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut, deputetët i thyejnë kompjuterin dhe gjuajnë zv/kryetarin...

0
Edhe në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, ditën e sotme janë shënuar incidente. Dy deputetë të Levicës, Dimitar Apasiev dhe Kërmov, kanë thyer kompjuterin e zv/kryetarit të...

Stoltenberg për sulmin terrorist të 24 shtatorit: Autorët duhet të dalin para drejtësisë

0
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se personat përgjegjës për sulmin terrorist në veri duhet të dalin para drejtësisë. “Në shtator,...

DASH sanksionon dhe i ndalon hyrjen në SHBA ish-zyrtarit të Ministrisë së Tregtisë, akuzohet...

0
Departamenti Amerikan i Shtetit ka vendosur në listën e sanksioneve Nexhat Krasniqin, ish-drejtorin e Departamentit të Prokurimit në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, për shkak...

Tensione në Beograd, tifozët malazezë përplasen me ata serbë, mediat: Pati thirrje “shqiptari, shqiptari”

0
Kombëtarja e Serbisë arriti të fitojë mbrëmjen e djeshme 3-1 kundër Malit të Zi për grupin G kualifikues të Euro 2024. Por, veç anës sportive, në tribuna...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

GTA VI është mes nesh, publikohet traileri dhe mësohet data e daljes në treg

0
Pas shumë vitesh pritjeje, “Rockstar Games” ka publikuar trailerin e videolojës së shumëpritur “Grand Theft Auto 6” (GTA6), si dhe ka njoftuar...

Vrasja e 30-vjeçares në Kosovë, Liridona dhe Naimi kishin bërë kërkesë për divorc në...

0
Vrasja e 30-vjeçares Liridona Ademajt të mërkurën e 29 nëntorit në rrugën “Dalip Alshiqi”, në Prishtinë tronditi opinionin publik në Kosovë, por...

Trajneri i Italisë, Spalletti: Ndeshjet e grupit B, të denja për çerekfinale!

0
Mjafton vetëm të lexosh emrat që të kuptosh se Grupi B i Euro 2024 ku ndodhet Shqipëria është më i vështiri i...