Brdaric: Kupa vjen në Shkodër, s’e kuptoj pse s’do ketë tifozë! Tirana? Thashetheme

0
Nesër do të zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë. Skënderbeu dhe Vllaznia do të përballen mes tyre në “Air Albania” (19:00). Ekipi shkodran nuk triumfon në këtë...

Finalja e Kupës pa tifozë, Ujqërit e Dëborës: Nuk jemi ne COVID-i, na lejoni...

0
Skënderbeu luan të hënën finalen e Kupës së Shqipërisë kundër Vllaznisë, ndërkohë që kërkesa e FSHF që kjo ndeshje të luhej me tifozë nuk është pranuar. Komiteti...

Largim “i dhimbshëm” te kombëtarja, ylli i Serie A lë grumbullimin prej dëmtimit

0
Kombëtarja shqiptare e futbollit ka zhvilluar ditën e sotme seancën e radhës stërvitore, në kuadër të dy ndeshjeve miqësore që ekipi do të zhvillojë në transfertë ndaj...

Zyrtare: Juventusi largon Andrea Pirlon me fjalë të ëmbla

0
“Faleminderit Andrea! Këto janë fjalët e para që të gjithë ne duhet të shqiptojmë në fund të kësaj përvoje të veçantë të jetuar së bashku”, kështu e...

“Champions është gati të vazhdojë pa Real Madridin, Barcelonën dhe Juventusin”

0
UEFA vazhdon të mendohet në lidhje me dënimin e mundshëm të tre klubeve, që janë nede pjesë e projektit të Superligës Europiane, teksa prej javësh është hapur...

“Zizou miti ynë”, Real Madrid pranon dorëheqjen e Zinedine Zidane

0
Zinedine Zidane nuk është më trajner i Real Madrid. Tani është zyrtare, tekniku francez ka dhënë dorëheqje një vit përpara fundit të kontratës dhe presidenti Florentino Perez...

Igli Tare rrezikon vendin e punës, tre “mëkatet” që ia numërojnë te Lazio

0
Igli Tare mund ta largohet nga Lazio. Në Itali, konkretisht gazeta “Tuttosport”, shkruan se vlonjati do të jetë nesër në takimin me presidentin Claudio Lotito dhe trajnerin...

Italia në zi, shuhet kampioni i Europës që ka luajtur me Interin dhe Juven

0
Italia vajton ikjen e Tarcisio Burgnich, ish-kampionin e Europës në vitin 1968, i cili u dorëzua dy vite më pas në finalen e Kupës së Botës, në...

​Teuta kampione e Shqipërisë pas 27 vjetësh

0
Teuta është kampionia e re e Superligës së Shqipërisë në futboll pasi në xhiron e fundit të kampionatit mposhti me rezultat të thellë 6-1, Apolloninë e Fierit.

EKSKLUZIVE: Befasia e madhe, Shqipëria gjen portier në Superiore

0
Alen Sherri është një nga risitë e listës së kombëtares shqiptare për dy miqësoret e muajit qershor, kundër Çekisë dhe Uellsit. Portieri i Laçit është në listën...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Zbulohet projekti i ndërtesës së dytë më të lartë në botë, ku do të...

0
Një firmë skoceze ka zbuluar planet për qiell gërvishtësen e dytë më të lartë në botë që do të ndërtohet në Shën...

Integrimi i Shqipërisë në BE, Soreca: Kushtet janë përmbushur, këtu është Evropë

0
Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca me anë të një postimi në rrjetet sociale thotë se kushtet e vendosura për integrimin...

Vendos Konferenca e Kryetarëve: Më 9 qershor, seanca e posaçme për shkarkimin e Metës

0
Në datën 9 qershor, ditën e mërkurë, në orën 10:00 do të mbahet seanca e posaçme plenare për shkarkimin e Presidentit Ilir...