Të premten starton Superiorjas

0
“Nxemjes” së stërgjatë të 10 ekipeve të Superiores për fillimin e garës duket se i ka ardhur fundi. Burime  bëjnë me dije se kampionati elitar i futbollit...

A paguhen futbollistët gjatë bojkotit? Kokëdhima e zbulon

0
Presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima ka zbuluar se ai vetë zotohet të paguajë pavarësisht bojkotit, detyrimet ndaj lojtarëve e punëtorëve deri ditën e fundit.

Liga Profesioniste zbeh optimizmin për nisjen e sezonit: Nuk ka tërheqje, bojkoti do të...

0
Takimi i së enjtes në Ministrinë e Financave dhe optimizmi që shprehën palët në përfundimin e tij nuk kanë sjellë asnjë ndryshim në situatën e futbollit në...

Bojkoti i Superiores, presidentët e klubeve mblidhen sot për vendimin final

0
Superiorja duhet të kishte nisur që muajin e shkuar, por klubet në gusht paralajmëruan se pa miratimin e katër kërkesave të tyre, kryesorja Ligji i Sponsorizimit, nuk...

Egjiptiani bëhet futbollisti më i vjetër në botë

0
Ezzeldin Bahader nga Egjipti ka vendosur një rekord të ri duke u bërë futbollisti më i vjetër profesionist në botë. 74-vjeçari bëri histori pasi përfundoi ndeshjen e...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Zbulohet projekti i ndërtesës së dytë më të lartë në botë, ku do të...

0
Një firmë skoceze ka zbuluar planet për qiell gërvishtësen e dytë më të lartë në botë që do të ndërtohet në Shën...

Integrimi i Shqipërisë në BE, Soreca: Kushtet janë përmbushur, këtu është Evropë

0
Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca me anë të një postimi në rrjetet sociale thotë se kushtet e vendosura për integrimin...

Vendos Konferenca e Kryetarëve: Më 9 qershor, seanca e posaçme për shkarkimin e Metës

0
Në datën 9 qershor, ditën e mërkurë, në orën 10:00 do të mbahet seanca e posaçme plenare për shkarkimin e Presidentit Ilir...