Rekord! Seriali i Netflix i shikuar për 812 milionë orë

0
Netflix ka bërë publike për herë të parë të dhënat për 99% të katalogut të filmave dhe serialeve që transmeton. Përdoruesit anembanë botës kanë shpenzuar 812 milionë...

Cristiano, personi i parë në botë me 500 milionë ndjekës në Instagram

0
Cristiano Ronaldo është nga e diela personi i vetëm në botë me mbi 500 milionë ndjekës në Instagram. Futbollisti i Manchester United ndiqet në...

Tayna ndahet nga milioneri italian

0
Tayna është treguar gjithmonë shumë e rezervuar rreth jetës private, mirëpo paparacët zbuluan para disa muajsh lidhjen e saj të dashurisë. Vetëm pak kohë...

Rama: Shërbimet do rikthehen shumë shpejt

0
Kryeministri Edi Rama, me anë të një statusi në Twitter, njoftoi se “kundërofensiva e AKSHI-t në përballjen e agresionit kibernetik mbi Shqipërinë, po rezulton e qëndrueshme dhe...

65 vite shërbim, njihuni me stjuardesën më të vjetër në botë

0
Bette Nash është një stjuardesë 86-vjeçare, e cila ka 65 vite që i shërben pasagjerëve në avionë. Gruaja nga Virxhinia e Shteteve të Bashkuara...

Rama: Vend i bukur, njerëz të bukur… do të ishte bukur të mbaheshin edhe...

0
Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Twitter, “thumboi” sërish Bashkimin Europian për mosmbajtjen e premtimeve për anëtarësim. “Vend i bukur, njerëz...

Dashuria nuk njeh moshë….; njihuni me gruan 24 vite më të madhe të presidentit...

0
Zgjedhjet e vitit 2022 në Francë do të mbahen midis 10 dhe 24 prillit, kur do të zgjidhet presidenti i Republikës. Lideri aktual francez, Emmanuel Macron, dhe...

(VIDEO) Shqiptarët mbështesin Ukrainën,manifestim në mbështetje të saj

0
Ditën e sotme komuniteti ukrainas ka thirrur një manifestim te madh në mbështetje të Ukrainës dhe popullsisë atje, e cila po përballet me agresionin rus.

Spitali rajonal i Korçës pa shërbim rezonance, e zbulon kontrolli i portierit të Skënderbeut.

0
Spitalit rajonal të Korçës i është prishur kompjuteri i leximit të përgjigjeve të rezonancës dhe si rrjedhojë ka mbetur pa këtë shërbim të domosdoshëm.U desh një kontroll...

(VIDEO) Forca te shumta policie,çfarë po ndodh në ambasadën ukrainase në Tiranë ?

0
Forca te shumta policie,çfarë po ndodh në ambasadën ukrainase në Tiranë ? Blindohet Ambasada e Ukrainës në Tiranë. Forca të shumta policie kanë bërë...