Pandemia i bëri më të “krimbur” në para, si ka ndryshuar pasuria e 10...

0
Pandemia e koronavirusit nuk ka prekur portofolet e familjeve më të pasura të Amerikës. Edhe në mes të krizës që shkaktoi pandemia, disa prej tyre kanë gjetur...

“Mbreti, a u bo o dak, se i ka ik zari?”! Përgjimet, si ra...

0
Në një operacion të zhvilluar sot nga policia e Tiranës pas përgjimeve nga prokuroria për disa muaj janë arrestuar 10 persona, mes të cilëve mjekë të Qendrës...

Unioni Turistik Shqiptar kërkon heqjen e masave kufizuese të Covid: Po penalizohemi

0
Përfaqësuesit e sipërmarrjeve private, nën grupimin e Unionit Turistik Shqiptar, nëpërmjet një letre drejtuar  ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, Mira Rakacolli – Drejtoreshë e Komitetit Teknik të...

Kufijtë u hapën, por çfarë do t’u kërkohet shqiptarëve para udhëtimit drejt BE-së? VENDIMI

0
Qytetarët e Shqipërisë, Maqedonisë dhe Veriut dhe Serbisë mund të udhëtojnë tashmë drejt Bashkimit Europian për udhëtime jo-thelbêsore shumë shpejt. Qe nga sot, 18 qershor, shtetet anëtare...

COVID-19, Austria merr vendimin, dhuron 1 milion vaksina për Ballkanin Perëndimor

0
Austria do të ndajë një milion doza të vaksinave kundër koronavirusit për vendet e Ballkanit Perëndimor, ka thënë kancelari austriak Sebastian Kurz të premten.

Tritan Kalo nxjerr foto nga “zona e kuqe”: Aty ku nisi beteja me armikun...

0
Mjeku i njohur Tritan Kalo ka ndarë foto nga “vija e kuqe”, aty ku ndodhet prej të paktën 18 muajsh në luftën kundër COVID. Kalo shprehet se...

Greqia hap kufijtë me Shqipërinë

0
Pas vendimit të Brukselit, Greqia ditën e sotme ka vendosur që të hapë kufijtë me Shqipërinë duke nisur nga fillimi i muajit korrik. Kufijtë...

A do t’i rihapë kufijtë Greqia më 21 qershor? Ja përgjigjja e ambasadës

0
Qeveria greke në vendimin më të fundit ka shtyrë deri më 21 qershor vendimin nëse do të rihapen kufijtë me Shqipërinë. Këtë komunikim e kishte bërë ambasada...

Gjermania heq kufizimet për një pjesë të qytetarëve shqiptarë, kushtet nuk kanë të sosur

0
Nga 25 qershori 2021 do të lejohet hyrja vetëm e udhëtarëve plotësisht të vaksinuar nga vendet jashtë Bashkimit Evropian, edhe këta me kushte Nga...

Paralajmërimi i fortë i shpikësit të vaksinës së parë: Varianti indian mund të rikthejë...

0
Gjatë një konferencë të mërkurën, personi që shpiku vaksinën e parë,  Ugur Sahin paralajmëroi se ekzistonte mundësia që Covid-19 të rikthehej. Sahin tha se ekziston mundësia që...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Vendimi: Paga minimale vlen edhe për “përkujdesjen 24 orëshe”

0
Gjykata Federale e Punës vendosi: personeli sanitar kujdestar duhet të paguhet me pagën minimale edhe kur rri në gatishmëri.

John McAfee, krijuesi i antivirusit për softuera gjendet i pajetë në qeli

0
Sipërmarrësi i softuerve anti-virus John McAfee është gjetur i vdekur në një qeli burgu në Barcelonë. Ai u gjet i pajetë vetëm...

Shembet ndërtesa 12 katëshe në Miami Beach 99 persona të zhdukur

0
Të paktën 99 persona figurojnë të zhdukur, 1 ka vdekur dhe 10 mbetën të plagosur nga shembja e pjesshme e një ndërtesë...