Katër skenarë për të ardhmen e pandemisë

0
Tre skenarë negativë dhe një pozitiv për të ardhmen e njerëzimit në praninë e koronavirusit janë prezantuar sot nga profesori i Patologjisë dhe njëkohësisht kreu i Komitetit...

Bilanci i pandemisë, 3 viktima nga koronavirusi

0
Tre persona të tjerë kanë humbur jetën, si pasojë e koronavirusit në vendin tonë, në 24 orët e fundit. Ndërkohë, rastet e reja janë...

Origjina e Covid-19, studimet e fundit: Epiqendra e virusit, tregu Wuhan

0
Shkencëtarët kanë deklaruar se kanë “prova bindëse” që tregu Huanan i ushqimeve të detit dhe kafshëve të egra në Wuhan ishte epiqendra e shpërthimit të Covid-19.

Sa zgjat imuniteti ndaj Covid-19? Koraqi: Vaksinim çdo 6 muaj edhe pasi keni kaluar...

0
Imuniteti ndaj Covid-19 nuk zgjat shumë. 6 muaj pasi keni kaluar koronavirusin apo pasi keni kryer  vaksinën, rrezikoheni sërish nga infektimi. Mikrobiologu Andi Koraqi, njëherësh ekspert i...

Dy viktima të tjera nga koronavirusi, rastet e reja shkojnë 1000

0
Pandemia e koronavirusit vijon të marrë jetë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se një qytetar nga Gjirokastra 71 vjeç dhe një qytetare nga...

Koronavirusi në Shqipëri, 2 të vdekur në 24 orët e fundit

0
Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 2 persona të prekur me Covid-19, ndërsa nga 442 testime të kryera...

Pandemia, një viktimë dhe rritje domethënëse e rasteve

0
Në buletinin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 619 raste të reja, nga 1729 testime gjithsej, duke regjistruar...

Rriten ndjeshëm rastet me COVID-19, sërish një viktimë

0
Pas një periudhe të gjatë pa viktima për shkak të pandemisë, shifrat e infektimeve në rritje kanë sjellë edhe viktima. Ashtu si dje, edhe ditën e sotme...

Pandemia në Shqipëri, 284 raste të reja me koronavirus

0
Në buletinin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 284 raste të reja, nga 827 testime gjithsej.

“Kremlini bëri miliona me një vaksinë antiCovid false”, shkencëtarët zbulojnë të dhëna shokuese

0
Një raport i publikuar së fundmi ka zbuluar të dhëna tronditëse sipas të cilit, Rusia mund të ketë falsifikuar rezultatet e testimeve të vaksinës së saj antiCovid.