Victoria Beckham zbulon pijen që e mban në formë

0
Pas fizikut të patëmetë të Victoria Beckham duket se fshihet uthulla e mollës. Ish- Spice Girl dhe stilistja britanike zbuloi se e nis çdo ditë me disa...

Zbulohet krijesa që nuk ka nevojë për oksigjen për të jetuar

0
Teksa lexon këtë artikull ti mund të kesh kryer me dhjetëra frymëmarrje. Disa kafshë të tjera nuk kanë nevojë që të marrin frymë kaq shpesh, dhe po...

Pse japonezët nuk mund ta shikojnë ende filmin “Oppenheimer”?

0
Qytetarët e Hiroshimës reaguan ndaj çmimit Oscar të filmit “Oppenheimer”, i cili përshkruan garën për të zhvilluar bombën atomike që shkatërroi qytetin e tyre 78 vjet më...

Pse ekziston viti i brishtë? Ja çfarë duhet të dini

0
Viti 2024 është një vit i brishtë, ndaj kalendari përfshin edhe 29 shkurtin. Por pse ekziston viti i brishtë? Sistemet për matjen e kohës që kanë ekzistuar...

Ujqërit e Çernobilit mund të jenë bërë imunë ndaj kancerit

0
Ujqërit mutantë që jetojnë në rrugët e shkretuara të Çernobilit mesa duket janë rezistentë ndaj kancerit. Ky fakt, po rrit shpresat se shkencëtarët mund të gjejnë tashmë...

Shitet në ankand për shifrën e çmendur Lamborghini i Donald Trump

0
Donald Trump, përveçse ish-president i SHBA-së, është edhe një nga njerëzit më të pasur në botë. Pra, është krejtësisht normale që Trump në një moment të jetës...

Ushqimet që nuk duhet të hani para gjumit

0
Vështirësia për të fjetur, zgjimet në mes të natës, problemet me pagjumësinë janë shumë të përhapura dhe ndonjëherë varen edhe nga zakonet e të ngrënit, të cilat...

A e dini cila ishte arma sekrete e nazistëve?

0
Ushtarët nazistë luftuan ditë e natë, pa gjumë dhe nuk i trembeshin të ftohtit. Si mundeshin? Dopingu ishte arma sekrete e Rajhut të Tretë, ajo që i...

3 probleme shëndetësore që i “zgjon” i ftohti

0
Dimri fsheh shumë kurthe dhe rreziqe, jo gjithmonë të lehta për t'u shmangur. Edhe pse këtë vit nuk ka pasur ngjarje ekstreme të motit që rrisin shanset...

Ushtritë më të fuqishme në botë

0
Platforma “Global Fire Power” ka publikuar listën e ushtrive më të fuqishme në botë për vitin 2024, ku vërehen disa ndryshime në renditje dhe kjo për shkak...