Aksident i rëndë në Vlorë, makina përplaset me pemën, shoferi bllokohet brenda

0
Një aksident i rëndë është regjistruar në zonën Rrapit në qytetin e Vlorës. Një makinë tip “Benz” është përplasur me një nga pemët në...

Inceneratori i Fierit, jepet dënimi për Lefter Kokën, Alqi Bllakon, Klodian Zoton dhe të...

0
Gjykata e Posaçme ka vendosur të dënojë më 10 vite burg Lefter Kokën, ish-ministrin e Mjedisit, të shpallur fajtor për Mjedisit për akuzat e “korrupsionit”, “shpërdorimit të...

Rrebeshe dhe ulje temperaturash në vend, nga nesër rikthehet sërish vera

0
Është përmbysur tabloja sinoptike e motit në vendin tonë. Pas temperaturave të verës që shoqëruan shtatorin, sot reshjet e shiut dhe rrebeshet përfshinë vendin. Meterologia raporton se...

Vrasja e policit, Rama: Kambanë alarmi, të thërrasim një konferencë paqeje

0
Një kambanë alarmi e cilëson kryeministri Edi Rama sulmin e mëngjesit të sotëm në Kosovë ndaj policisë, ku u vra një efektiv dhe u plagos një tjetër.

Tentoi të fuste në Shqipëri 251 295 euro dhe barna kontrabandë, arrestohet 58-vjeçari në...

0
Një 58-vjeçar është arrestuar mëngjesin e së shtunës në Portin e Durrësit pasi tentoi të fuste në Shqipëri para të padeklaruara dhe një sasi medikamentesh kontrabandë.

Aksident i rëndë te mbikalimi i Patokut, makina përfundon në kanal, vdes shoferja 32-vjeçare

0
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një 32-vjeçareje ka ndodhur te mbikalimi i Patokut në Laç, rreth orës 07:35 të mëngjesit të sotëm.

Mbyllen hetimet për 23 “xhihadistët” shqiptarë, lista me 23 emra

0
SPAK mbyll hetimin ndaj 23 shqiptarëve që kanë qenë pjesë e grupimeve terroriste gjatë konfliktit të armatosur në Siri. Ata akuzohen për “pjesëmarrje në...

Ahmetaj ankimon në Kushtetuese kontrollin e banesës së bashkëjetueses

0
Ish-kryeministri, Arben Ahmetaj, ankimon në Gjykatën Kushtetuese kontrollin e banesës së bashkëjetueses së tij. Në ankimin e depozituar nga avokatët mbrojtës Ahmetaj kërkon shfuqizimin...

Paga mesatare u rrit me 10 mijë lekë, por vetëm në pak sektorë, ende...

0
Paga mesatare në vend është rritur me rreth 10 mijë lekë në harkun e një viti. Të dhënat nga Instituti i Statistikave tregojnë se nga 60 mijë...

Braktiset mësuesia, politika e bursave dështoi, të rinjtë drejt degëve më të paguara

0
Nëse shpesh pyesim se përse mësuesit e rinj të fizikës, matematikës apo kimisë nuk janë si ata të dikurshmit, përgjigjen e marrin këtu, në fakultetin e shkencave...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Flamujt në gjysmështizë për serbët e vrarë, Rama: Sinjali më i keq që Serbia...

0
“Beogradi po i fryn zjarrit të një konflikti të armatosur.” Është ky qëndrimi që ka mbajtur kryeministri Edi Rama pasi Beogradi e...

Zbarkojnë në Kosovë 200 marinsa amerikanë, Avdia: Grupi terrorist donte të merrte peng pelegrinët...

0
Shumica e të arrestuarve gjatë operacionit të policisë për kapjen e terroristëve janë me shtetësi serbe. Kështu ka deklaruar në “Dita jonë”...

Anëtarët e kartelit të Sinaloas priten si heronj në qytetin meksikan

0
Në pamundësi për të gjetur mbështetje te policia apo ushtria, banorët e një qyteti meksikan i janë drejtuar kartelit të drogës Sinaloa...