FOTO/ “Ëndrra ime fillon pikërisht këtu”! Ermonela Jaho flet mes emocionesh në skenën e...

0
Ermonela Jaho u ngjit sonte në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit, së bashku me të madhin Placido Domingo. Në fjalën e saj në këtë natë...

Voskopoja e dashnoreve të shtrenjta dhe e kishave të mbyllura!

0
Nga Anila Prifti Nuk të servirin para ndonjë pjatë dhe ti bënë ‘auuu’. Fundja, askund në Shqipëri nuk di të gatuaj shijen tënde. Ashtu...

(VIDOE) Imami arab në Gjermani urren flamurin shqiptar: Hidheni në koshin e plehrave

0
Një imam i quajtur Abu Rumaisa, i cili shërben në xhaminë e Braunschweig në Gjermani, gjatë një ligjërate e të tij iu ka bërë thirrje shqiptarëve qe...

Korça për Tetovën, klubi I shkrimtarëve ‘Bota e Re’ vjen me një homazh letrar.

0
Korça për Tetovën, klubi I shkrimtarëve 'Bota e Re' vjen me një homazh letrar. Klubi i shkrimtarëve “Bota e Re”, organizon ditën e shtunë,...

Indi/ Vajza të vogla marshojnë pa asnjë rrobë të veshur gjatë një riti fetar

0
Publikimi i një videoje në rrjetet sociale, ku shfaqen 6 vajza të vogla, disa prej të cilave as 5 vjeç, të cilat sfilojnë nudo në një fshat...

“Mbrëmjet strugane të poezisë”, nisi mbrëmë edicioni i 60 jubilar i festivalit

0
Mbrëmë ngriti siparin edicioni i 60 jubilar i festivalit më të vjetër të poezisë në vend. Tridhjetë poetë nga vendi dhe jashtë morën pjesë në këtë ngjarje...

Komedia “Vdis duke qeshur”/ Teatri “Andon Z. Çajupi” nis punën për shfaqjen më të...

0
Teatri i Korçës “Andon Zako Çajupi” ka nisur punën për shfaqjen më të re që do të vihet në skenë në fund të muajt gusht. Komedia “Vdis...

Banesat me vlera ndërtimore të Korçës në dokumentim të plotë nga Drejtoria e monumenteve...

0
Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kombëtare në Korçë, prej disa kohësh po evidenton banesa me elementë të trashëgimisë ndërtimore në qëndrën historike dhe zonën e mbrojtur të qytetit.

Hapet gara për filmin shqiptar në “Oscar”

0
Qendra Kombëtare e Kinematografisë u bën thirrje shtëpive kinematografike shqiptare që të marrin pjesë në garën për kompeticionin me të rëndësishëm të kinemasë, edicionin e 94 të...

“KOSOVSKA”/ Është kënga që ka zgjedhur Goran Bregoviç për të çelur nesër koncertin në...

0
Bashkia Korçë, nëpërmjet një postimi në facebook njofton se "KOSOVSKA" do të jetë kënga shqipe që ka zgjedhur këngëtari Goran Bregoviç, për të çelur koncertin, në natën...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Përmbyset kamioni në Kuçovë, drejtuesi prej më shumë se një ore i bllokuar në...

0
Një kamion ka dalë nga rruga mbrëmjen e sotme në Kozare të Kuçovës duke u përmbysur në anë të saj.

Rama, vizitë në Kosovë më 27 Shtator

0
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën e 27 Shtatorit një vizitë një ditore në Kosovë.  Takimi i...

“Jam betuar para arkivolit të djalit”, Zamira Durdaj flet pas rihapjes së hetimeve për...

0
Zamira Durdaj, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën gjatë shpërthimit në Gërdec, ka folur pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit,...