Putini i frikësohet një atentati, zbulohet “objekti” i çuditshëm që mban me vete në...

0
Presidenti rus Vladimir Putin është mësuar të bëjë udhëtime të shumta dhe në çdo udhëtim ai ka qenë gjithmonë shumë i kujdesshëm për sigurinë e tij. Që...

Përplasja Kiev-Varshavë, Presidenti polak: Ukraina t’i harrojë tanket, do dërgojmë armë të vjetra

0
Ka një fije shprese për rivendosjen e një ure komunikimi me Kievit dhe Varshavës. Rreth një javë pasi krisja në raportin e aleatëve kulmoi...

Egjipti korrupton senatorin amerikan dhe gruan, i gjenden në shtëpi 500 mijë dollarë dhe...

0
Senatori demokrat i Nju Xhersit, Robert Menendez dhe bashkëshortja e tij Nadine janë paditur nga prokurorët për marrjen e qindra mijëra dollarëve ryshfet në formën e shufrave...

McGonigal pranon fajin, mori 225 mijë dollarë nga ish-agjenti i inteligjencës shqiptare

0
Ish-zyrtari i FBI-së Charles McGonigal, është deklaruar këtë të premte fajtor në gjykatën federale të Uashingtonit, duke pranuar se ka fshehur pagesa sekrete të bëra në drejtim...

Lini pasaportat në shtëpi, ky aeroport bëhet i pari në botë ku lëvizet pa...

0
E kishit menduar ndonjëherë nivelin e stresit që do të eliminonit, nëse do të kaloni në një aeroport pa pasur nevojë të përdorni pasaportën tuaj.

Lavrov në New York për “javën e nivelit të lartë” në OKB

0
Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergey Lavrov ka mbërritur pasditen e së mërkurës në selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara në New York. 

31 shqiptarë në pranga, Italia shkatërron bandën e shpërndarësve “turistë”

0
Policia italiane bën me dije se ka shkatërruar një bandë shumë të madhe që shpërndante lëndë narkotike në Alba dhe Bra, duke vënë në pranga 31 shqiptarë dhe 14...

Lavrov dhe Zelensky në një tryezë, lideri ukrainas: Nëse Trump e di si ndalon...

0
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Serghei Lavrov ka mbërritur në Nju-Jork ku do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Ushtria amerikane gjen avionin e humbur 80 milionë dollarësh, por ka një lajm të...

0
Autoritetet amerikane kanë raportuar gjetjen e mbetjeve të avionit luftarak F-35, i raportuar i zhdukur pas një përplasjeje mbi qiellin e Karolinës së Jugut.

Drogoi, përdhunoi dhe fotografoi 3 gra, arrestohet mbledhësi i plehrave në Romë

0
Një punonjës ekologjik 59-vjeçar u arrestua në Romë me akuzën e dhunës seksuale dhe shpërndarjes së paligjshme të imazheve apo videove me përmbajtje seksuale. Mediat italiane bëjnë...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Flamujt në gjysmështizë për serbët e vrarë, Rama: Sinjali më i keq që Serbia...

0
“Beogradi po i fryn zjarrit të një konflikti të armatosur.” Është ky qëndrimi që ka mbajtur kryeministri Edi Rama pasi Beogradi e...

Zbarkojnë në Kosovë 200 marinsa amerikanë, Avdia: Grupi terrorist donte të merrte peng pelegrinët...

0
Shumica e të arrestuarve gjatë operacionit të policisë për kapjen e terroristëve janë me shtetësi serbe. Kështu ka deklaruar në “Dita jonë”...

Anëtarët e kartelit të Sinaloas priten si heronj në qytetin meksikan

0
Në pamundësi për të gjetur mbështetje te policia apo ushtria, banorët e një qyteti meksikan i janë drejtuar kartelit të drogës Sinaloa...