EMRI/ U kap në “shtëpi bari”, deklarata që i hapi punë shqiptarit në Angli

0
Policia britanike arrestoi disa muaj më parë një 20-vjeçar shqiptar në Coventry, i cili u kap për një shtëpi të mbushur me qindra rrënjë kanabisi në. Disa...

Dëshmitari shqiptar tregon momentin kur nxori në breg trupin e 26-vjeçares që u vra...

0
Një prej personave që kanë nxjerrë në breg trupin e Garyfallias, 26-vjeçares greke që u vra nga i dashuri dhe më pas u hodh në det nga...

UNESCO “ shuplakë” Turqisë për shndërrimin e Shën Sofisë në një xhami

0
UNESCO ka shprehur shqetësimin në lidhje me shndërrimin e Shën Sofisë dhe Manastirit Chore në një xhami, për shkak të ndryshimeve në karakterin ekumenik të monumenteve.

Thuhet se Ivermectin parandalon dhe shëron Kovidin, farmacitë po zbrazen, por FDA ka një...

0
Pavarësisht paralajmërimeve të rrepta nga zyrtarët federalë të shëndetësisë, konsumatorët në të gjithë SHBA po përpiqen të shtënë në dorë një ilaç që të mbrohen nga koronavirusi, ilaç...

Kurthi në luginë dhe fusha me armë, “luanët” që po vrasin talebanët në Afganistan...

0
SHBA u tërhoq nga Kabuli, por në Afganistan ekziston një provincë që po u hap telashe talebanëve. Ata quhen “Luanët e Panjshirit” dhe pavarësisht tërheqjes së forcave...

“Do të krijohen mutacione ngjitëse”, eksperti i shëndetësisë: Virusi do të shumëfishohet tek fëmijët...

0
Profesori grek Theodoros Vasilakopoulos  në një intervistë për mediat greke folipër rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit .

Dalin detaje të reja nga goditja e klanit kriminal shqiptar në Spanjë, i arrestuar...

0
Ditën e sotme janë zbuluar detaje të reja lidhur me megaoperacionin e zhvilluar me bashkëpunim të policisë shqiptare, spanjolle dhe gjermane në territorin e Spanjës.

Qeveria greke urdhëron dyqanet të publikojnë çmimin e vjetër bashkë me atë të ulur

0
Në Greqi kanë nisur uljet e verës. Për shkak se në dimër kishte lockdown, këtë verë uljet nuk nisën më 15 korrik por 10 ditë më herët....

Arrestohet drejtori i policisë. Bënte jetë përrallore. Edhe tualetin e kishte të veshur me...

0
Bënte jetë si miliarderët, vihet në pranga drejtori i policisë. Dy ditë më parë autoritet në Rusi kanë shkatërruar një grup kriminal të kryesuar nga shefi i...

(VIDEO) Ai erdhi me zonjën e tij për një vaksinë, gruaja e tij e...

0
Një video e një përleshje nga Brazili, e cila u zhvillua në një pikë vaksinimi në këtë vend, po qarkullon në rrjetet...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Kina reagon ashpër pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA

0
Kina ka reaguar pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA, duke shprehur pakënaqësinë e saj të fortë dhe proteston fuqishëm kundër rrëzimit...

“Bum ndërtimesh” në Korçë, shumica e investimeve lidhen me sektorin e turizmit

0
Investimet në fushën e ndërtimit kryesisht për qëllime turistike, vitet e fundit janë transferuar në Korçë. Madje vërehet një oreks jashtë pritshmërive...

Në radhë për disa orë, rikthehet normaliteti në pikat kufitare me Maqedoninë e Veriut

0
Pas disa orësh bllokim është rikthyer normaliteti në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës, si dhe në dy pikat e tjera...