Balona e dyshimtë mbi SHBA, reagon Kina: Nuk po spiunon, ka ngatërruar rrugën

0
Kina ka njoftuar ditën e sotme se balona e cila është pikasur duke fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara është në fakt “një anije me civilë” që ka...

Ishte në arrest shtëpie, shqiptari kapet mat me shokët me “të bardhë” në tavolinë

0
Një 53-vjeçar shqiptar, i cili ndodhej në arrest shtëpie, është rikthyer në qeli, pasi është kapur “mat” nga policia duke konsumuar kokainë në banesën e tij, së...

Çështja McGonigal, “New York Times” zbardh detajet e hetimit

0
Gazeta amerikane “New York Times” ka publikuar të premten një artikull rreht hetimeve rreth Charles McGonigal, ish-zyrtarit të lartë të FBI-së i cili akuzohet për favorizim të...

Dukej e pamundur, por në majën e Everestit banojnë kafshët e egra

0
Me 8849 metrat e tij, mali Everest cilësohen si “mbreti i maleve”. Janë të shumtë personat nga e gjithë bota që çdo vit organizohen dhe tentojnë të mposhtin...

Kina klonon me sukses lopët

0
Shkencëtarët kinezë kanë klonuar me sukses tri “super lopë” që mund të prodhojnë një sasi jashtëzakonisht të lartë qumështi. Media shtetërore e raportoi këtë duke e cilësuar...

Gjendet pas një jave kapsula vdekjeprurëse

0
Autoritetet në Australi thonë se kanë gjetur kapsulën e vogël radioaktive, e cila u zhduk javën e kaluar, pavarësisht shpresave të pakta për gjetjen e saj. Shërbimet...

Nuk ndalet Putin, forcat ruse ‘rrethojnë’ qytetin kyç të Ukrainës

0
Vijojnë përplasjet e dhunshme mes ushtrisë ukrainas dhe asaj ruse, teksa kjo e fundit njoftohet se ka rrethuar Bakhmutin, një qytet kyç në rajonin Donbas.

“Kurrë nuk e mendoja këtë fund”, sëmundja nxjerr në pension legjendën e muzikës

0
Ozzy Osbourne ka njoftuar tërheqjen nga turi i koncerteve për shkak të problemeve me shtyllën kurrizore. Legjenda 74-vjeçare e “rock”-ut u diagnostikua me Parkinson 4 vite më...

Erdogan i pret shpresat Suedisë: As mos e merrni mundimin të aplikoni për anëtarësim...

0
Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, e ka përsëritur edhe një herë se nuk do ta mbështesë aplikimin e Suedisë për anëtarësim në NATO. Lideri turk është shprehur...

“Nuk dua t’i rëndojë fëmijët me pasurinë time! Do të dhuroj 99 përqind të...

0
Një miliarder, i cili ka arritur vetë të gjithë pasurinë, është shprehur se do të dhurojë 99 përqind të pasurisë së tij kur të ndahet nga jeta...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Kina reagon ashpër pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA

0
Kina ka reaguar pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA, duke shprehur pakënaqësinë e saj të fortë dhe proteston fuqishëm kundër rrëzimit...

“Bum ndërtimesh” në Korçë, shumica e investimeve lidhen me sektorin e turizmit

0
Investimet në fushën e ndërtimit kryesisht për qëllime turistike, vitet e fundit janë transferuar në Korçë. Madje vërehet një oreks jashtë pritshmërive...

Në radhë për disa orë, rikthehet normaliteti në pikat kufitare me Maqedoninë e Veriut

0
Pas disa orësh bllokim është rikthyer normaliteti në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës, si dhe në dy pikat e tjera...