Ministria e Financave: 327 miliardë lekë arkëtime në 7 muajt e parë të vitit,...

0
Ministria e Financave raporton se në 7 muajt e parë të vitit, buxheti i shtetit ka realizuar të ardhura totale u realizuan në masën 326,7 miliardë lekë...

Blerjet e detyruara të energjisë, fatura e gushtit deri tani kapërcen 50 milionë euro

0
Shqipëria është e detyruar të importojë energji elektrike në stinën e verës, kur prodhimi nga hidrocentralet është i ulët. Edhe në të shkuarën kjo ka krijuar kosto...

Inflacioni arrin në 7,8%, korriku vendos rekord për ushqimet

0
Rritja e çmimeve nuk ka të ndalur. INSTAT raporton se për muajin korrik inflacioni arriti në 7.5%, një rritje me 0.3% krahasuar me muajin qershor të këtij...

Çmimet nuk do të ndalen, ja arsyet pse inflacioni do të mbetet i lartë...

0
Banka e Shqipërisë bëri parashikimin se inflacioni do të kthehet në objektivin e 3%-shit, jo më herët se fillimi i vitit 2024. Kjo do të thotë se...

BSH rrit normën bazë të interesit, Sejko: Rritja e çmimeve do të vijojë deri...

0
Banka e Shqipërisë rrit për herë të tretë brenda pak muajsh normën bazë të interesit. Guvernatori Sejko u shpreh se kriza është e pashmangshme dhe presionet inflacioniste...

Çmimet fryjnë buxhetin, arka e shtetit mblodhi 195 milionë euro më shumë se plani

0
Rritja e çmimeve po e ndihmon qeverinë të mbledhë më shumë para në arkën e shtetit. Deri në qershor, të ardhurat llogariten në 279 miliardë lekë, plot...

Vera me naftën më të shtrenjtë, karburanti “djeg” më shumë se plazhi këtë vit

0
Pushimet këtë vit janë më të shtrenjta dhe nafta është një nga arsyet kryesore, pasi ndikon kudo nga transporti e deri tek ushqimet. Një...

18 milionë euro për një javë drita. Çmimet e larta stepin KESH-in, nuk siguron...

0
Çmimet e larta të energjisë elektrike në bursa po vështirësojnë operacionet e blerjes nga ana e KESH-it, për të plotësuar nevojat e vendit.  Korporata...

Ministrja e Bujqësisë: Mbillni grurë, do të mbështeteni me 30 mijë lekë për hektar

0
Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca, bëri të ditur se në mbledhjen e qeverisë të kësaj të premteje është miratuar një fond shtesë prej 1,2 miliardë lekësh për...

Paradoksi i jetesës! Shqipëria, vendi më i shtrenjtë, por me pagën mesatare më të...

0
Jetesa në Shqipëri kushton më shumë se çdo vend tjetër i Ballkanit Perëndimor, përveç Malit të Zi. Sipas Numbeo, portalit mbi të dhënat e çmimeve në botë,...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Apple njofton përdoruesit e iPhone-ve për rrezikun nga hakerët

0
SHBA- Kompania Apple tha se një e metë po lejon hakerët që të marrin kontrollin e iPhone-ve, iPad-ëve dhe kompjuterëve Mac, duke...

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, çfarë ndodh me motin në fundjavë

0
Dy ditët e fundit Shqipëria është përfshirë nga vala e të nxehtit afrikan, por duke nisur nga dita e nesërme situata do...

Pilotët i zë gjumi në ajër, avioni nuk ulet në aeroport

0
Dy pilotë besohet se i ka zënë gjumi në ajër dhe nuk kanë ulur avionin në aeroport gjatë fluturimit nga Sudani në...