Pandemia i bëri më të “krimbur” në para, si ka ndryshuar pasuria e 10...

0
Pandemia e koronavirusit nuk ka prekur portofolet e familjeve më të pasura të Amerikës. Edhe në mes të krizës që shkaktoi pandemia, disa prej tyre kanë gjetur...

Ndërtimi “shpëton” buxhetin e kryeqytetit në 2020-n; 44% e të ardhurave nga lejet për...

0
Në vitin 2020, bashkitë u gjendën të papërgatitura për një emergjencë të këtij lloji dhe përmase, çka preku ndjeshëm financat e tyre. Në kahun e të ardhurave,...

Biznesi duhet lehtësuar, jo penalizuar

0
(Kostot e krizave janë akoma të rënda) “Të taksosh komunitetin për t’i krijuar avantazhe një klase të caktuar, nuk është mbrojtje, por grabitje”

Pse u fut tani 10 mijë lekëshi i ri në qarkullim? Sejko: Lehtësohet portofoli,...

0
Dy ditë më parë Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko prezantoi dy prerje të reja të kartëmonedhave, 1.000 lekëshe dhe 10.000 lekëshe. Prerja 10 mijëshe është...

Pandemia/ Guvernatori Sejko: Ekonomia shqiptare e përballoi mirë, tani presim ringritje, ja rritja që...

0
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko në një intervistë për gazetaren Erjola Jata ka folur për pandeminë, ekonominë shqiptare dhe politikat lehtësuese monetare. Sejko...

Ronaldo hoqi shishet e Coca-Cola-s nga tavolina, kompania humb 4 miliardë euro

0
Vlera e Coca Cola ra për rreth katër miliardë dollarë, pasi Cristiano Ronaldo largoi dy shishe në konferencën e tij për shtyp të hënën.

Me portretin e Asdrenit, BSH prezanton kartëmonedhën 10 mijë lekëshe: Cilat janë veçoritë e...

0
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka prezantuar ditën e sotme dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave. Bëhet fjalë për kartëmonedhën  10,000 lekë dhe...

51 mijë biznese fillojnë fiskalizimin në korrik, por vetëm 23% kanë marrë certifikatën elektronike

0
Zbatimi i procesit të fiskalizimit, që do të ndryshojë tërësisht mënyrën se si bizneset faturojnë dhe raportojnë online tek Tatimet, është shumë afër. Në...

Ekonomisti Pano Soko shpjegon 3 arsyet pse vazhdojnë të rriten çmimet e apartamenteve në...

0
Në një kohë kur pandemia paralizoi dhe gjunjëzoi thuajse të gjitha sektorët e ekonomisë në vendin tonë, biznesi i ndërtimit jo vetëm që lulëzoi, por shënoi edhe...

FMN: Frenoni investimet ambicioze, përqendrohuni te vaksinimi dhe rindërtimi

0
Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në një deklaratë pas përfundimit të misionit në distancë me Shqipërinë, i ka rekomanduar qeverisë që të moderoheshin investimet publike tepër ambicioze të...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Vuçiç: Nuk është e drejtë që Shkupi dhe Tirana nuk kanë datë për fillim...

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç këtë të enjte ka komentuar vendimin e BE në lidhje me negociatat për Shqipërinë dhe BE ku...

Vendimi: Paga minimale vlen edhe për “përkujdesjen 24 orëshe”

0
Gjykata Federale e Punës vendosi: personeli sanitar kujdestar duhet të paguhet me pagën minimale edhe kur rri në gatishmëri.

John McAfee, krijuesi i antivirusit për softuera gjendet i pajetë në qeli

0
Sipërmarrësi i softuerve anti-virus John McAfee është gjetur i vdekur në një qeli burgu në Barcelonë. Ai u gjet i pajetë vetëm...