U pickua nga rriqrat, vdes 27-vjeçarja në Maqedoninë e Veriut

0
Një 27-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e pickimit nga rriqra në Maqedoninë e Veriut. Më 27 korrik laboratori i virologjisë ka vërtetuar shkakun e etheve hemorragjike...

(FOTO) A “luanin” futboll ministrat në zyrë?

0
Si i marrin idetë ministrat apo si i “kapërcejnë” situatat stresuese? Një fotografi për të cilën nuk e...

Ekzekutohen brenda një kafeneje dy të rinj shqiptarë në Shkup, plagoset edhe kamerieri

0
Dy të rinj shqiptarë janë ekzekutuar pas një “bastisje” gjatë mbrëmjes së djeshme në Shkup. Bëhet fjalë për Jeton Krivanjeva dhe Enes Isenin, të cilët mbrëmë ishin...

(VIDEO) Një kamera vëzhgimi ka regjistruar sulmin me qen ndaj një burri në Strugë

0
Струга претворена во хорор филм. Треба ли некого кучињата скитници жив да изедат за власта и градоначалникот Рамиз Мерко конечно да превземаат нешто ?!

Ftesa e Ramës ndez politikën në Shkup, VMRO-DPMNE akuzon: Takimi në Tiranë, për të...

0
Ftesa e kryeministrit Edi Rama për krerët e partive shqiptare ndezi debatin politik në Maqedoni të Veriut. VMRO-DPMNE në opozitë e përdori për të përsëritur thirrjen për...

(VIDEO) Liqeni i Ohrit në mjegull, ajër i pastër në Velestovë dhe Konjsko

0
Pellgu në të cilin ndodhet liqeni i Ohrit dhe qytetet e Ohrit dhe Strugës në Maqedoni dhe Pogradecit në Shqipëri janë mbuluar nga mjegulla falë një fenomeni...

Shqiptari dëbohet nga Maqedonia e Veriut pasi ka ushtruar dhunë mbi gruan e tij…

0
Më datë 23.11.2022, ora 11:10, u ndalua nga policia e Ohrit, shqiptari me iniciale U.SH. (32 vjec) nga Korça, Republika e Shqipërisë. Ai, më parë, në shtëpinë...

Ka shpërthyer zjarri në “Komercijalna Banka” në Strugë, dhe më pas është thyer dera...

0
Pas lajmeve të mëparshme për degën e mbyllur të Komercijalna bankës në Strugë dhe derën e dëmtuar të hyrjes, nga lexuesi ynë morëm informacion dhe një foto...

Rikthehen alarmet për bomba në Shkup, evakuohen 7 shkolla

0
Janë rikthyer brenda një distance të shkurtër kohore alarmet për bomba në Maqedoninë e Veriut, duke ngritur edhe njëherë në këmbë autoritetet e sigurisë së këtij vendi.

Në Strugë u vendosën rreth 30 anëtarë të grupit fetar hebre “Lev Tahor”.

0
Anëtarët e rreth 30 personave me fëmijë nga grupi fetar hebre “Lev Tahor” janë vendosur në një shtëpi me qira në Strugë. Jozyrtarisht, ata morën një shtëpi...