Zaev për regjistrimin: Pavarësisht numrave, ligjet për të drejtat e shqiptarëve nuk do të...

0
Kryeministri Zoran Zaev sqaron dilemat rreth të dhënave të regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut. Ai thotë se numri i përgjithshëm i popullsisë rezidente dhe asaj...

Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev, shërbimet sekrete zbulojnë planin: Kush ishin porositësit

0
Është parandaluar ekzekutimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev. Kanë qenë Shërbimet Sekrete të Greqisë që kanë shmangur një atentat vdekjeprurës ndaj Zoran Zaevit.

(VIDEO) Protestuesit në Tetovë u përleshën me policinë në përpjekje për të arritur në...

0
Protestuesit mbështesin familjet e viktimave nga zjarri në spitalin modular Covid dhe kërkojnë drejtësi dhe përgjegjësi për tragjedinëSot po mbahet një protestë në Tetovë, në të cilën...

“Poshtë qeveria”/ Tragjedia në Tetovë, protestuesit thyejnë kordonin e policisë, nisen drejt zyrave të...

0
Një protestë po mbahet sot nga familjarët e 14 viktimave të tragjedisë së Tetovës ku një spital covid u shkrumbua nga flakët. Protestuesit në...

(VIDEO) Një punonjës i PRO -së po dremit në vendin e punës, ndërsa klientët...

0
Në Drejtorinë e të Ardhurave Publike sot në Shkup një nga punonjës ka kryer orarin e gjumit brenda orarit të punës… Një qytetar i revoltuar ka raportuar...

Efekti i VMRO: Arben Taravari fshinë flamurin kombëtar shqiptar

0
Kandidati për kryetar të komunës së Gostivarit, Arben Taravari tashmë ka rënë pre e ndikimit të plotë të VMRO-së për një grusht votash. Kjo...

Kurti e quan moment historik mbledhjen e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se mbledhja e sotme mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë së Veriut është historike. Ai...

“Tenderë të dyshimtë, malverzime financiare, keqpërdorim detyre”, janë disa akuza që rëndojnë mbi Merkon...

0
Antikorrupsioni kërkon përgjegjësi penale për kryetarin e Komunës së Strugës. Komisioni shtetëror për parandalim të korrupsionit kërkon që kryetari I Komunës së Strugës të...

Antikorrupsioni kërkon që kryetari i Strugës, Ramiz Merko të ndiqet penalisht

0
Kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz MerkoAntikoггupsionerët kërkojnë që kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz Merko, të ndiqet penalisht për shpërdorim financiar të konstatuar në hetimin e...

Të enjten seancë e përbashkët mes Qeverisë së Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës!

0
Të enjten (16 shtator 2021) në Shkup do të mbahet seancë e përbashkët qeveritare me Qeverinë e Republikës së Kosovës. “Sot, Qeveria miratoi pakon...

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Përmbyset kamioni në Kuçovë, drejtuesi prej më shumë se një ore i bllokuar në...

0
Një kamion ka dalë nga rruga mbrëmjen e sotme në Kozare të Kuçovës duke u përmbysur në anë të saj.

Rama, vizitë në Kosovë më 27 Shtator

0
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën e 27 Shtatorit një vizitë një ditore në Kosovë.  Takimi i...

“Jam betuar para arkivolit të djalit”, Zamira Durdaj flet pas rihapjes së hetimeve për...

0
Zamira Durdaj, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën gjatë shpërthimit në Gërdec, ka folur pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit,...