Ukraina po mendon t’i ndryshojë emrin fqinjit agresiv, Moskovia dhe jo Rusia!

0
Ukraina mund t’i referohet Rusisë me një emër të ri, Moscovia. Presidenti Volodimir Zelensky po vlerëson një mundësi të tillë, pas një peticioni online që ka siguruar...

Aksidentohet autobusi i ekipit turk, 14 të plagosur, 2 futbollistë në gjendje të rëndë

0
Autobusi i skuadrës së Ligës së 3-të turke, Alanya Kestelspor, është përfshirë në një aksident të frikshëm mbrëmjen e djeshme, gjatë rrugës së kthimit nga përballja me...

Revolucioni pas Champions, përsëri miliona në merkato, PSG synon 8 blerje të reja

0
Eliminimi i radhës në Champions, duke konfirmuar se është ende larg të qenit një skuadër dhe nuk mund të rivalizojë emrat e mëdhenj si Bayerni, do të...

Surpriza e frikshme, familja kthehet në shtëpi dhe gjen në divan një nga gjarpërinjtë...

0
Një familje në Australi është përballur më një surprizë të keqe pas kthimit të saj në shtëpi. Familja nga Queensland gjeti në në divanin e dhomës së...

Të shtëna gjatë ceremonisë në kishën e Dëshmitarëve të Jehovait, viktima dhe të plagosur

0
Sipas mediave gjermane, të shtënat në një kishë të Hamburgut gjatë natës kanë shkaktuar të paktën 7 viktima dhe të plagosur të shumtë. Për...

9 vite nga zhdukja e fluturimit MH370, askush nuk e di ku përfunduan 239...

0
Kanë kaluar nëntë vite nga zhdukja e fluturimit MH370 të Malaysia Airlines dhe ende askush nuk e ka një përgjigje. Ajo që ndodhi me...

Mund të godasë Tokën pas 23 vitesh, NASA gjurmon asteroidin

0
NASA po gjurmon me kujdes një asteroid, i cili ka një “mundësi të vogël” të godasë Tokën saktësisht për Ditën e Shën Valentinit të pas 23 viteve.

Ishte heroi i tyre më i diskutuar, Ukraina humb “Da Vinci” në Bakhmut

0
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka njoftuar sot në mbrëmje vdekjen e një prej figurave më të njohura, por edhe të diskutuara të ushtrisë ukrainase në Donbas.

Policia u zbuloi fermën e kanabisit, 3 shqiptarët në Britani “ngujohen” në çati

0
Tre shqiptarë, trafikantë droge janë vënë në pranga pasi tentuan që t’i fshiheshin policisë duke u ngjitur në një fabrikë kanabisi. Ata u arrestuan...

Nuk mban dietë dhe nuk shkon në palestër, bën tatuazh “breshkën” në bark

0
Një djalë në Britaninë e Madhe donte të kishte muskuj barku, brenda pak ditësh, pa mbajtur dietë apo pa shkuar në palestër, me qëllimin e thjeshtë për...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

EMRAT/ Operacion antidrogë në Tiranë, mbi 20 të arrestuar, disa prej tyre femra

0
Policia e Shtetit ka zhvilluar një operacion antidrogë në Tiranë, në kuadër të të cilit kanë rënë në pranga 20 persona. Ndërkohë,...

Mekanikja me thonjtë e gjatë: Meshkujt më nënvlerësojnë

0
Një vajzë me thonj shumë të gjatë thotë se paragjykohet shpesh nga klientët e saj kur vijnë për të rregulluar… makinën.

Momenti dramatik kur avioni rus “takohet” me dy bombarduesit bërthamorë amerikanë

0
Tensione në qiellin e Europës. Një avion amerikan B-52 ka survejuar hapësirën pranë kufirit të Kaliningradit, një praktikë që ndodhte prej ditësh,...