Sondazhi tregon liderët më të ndjekur në rrjetet sociale, mungon Putin

0
Presidenti amerikan Joe Biden, ai turk Rexhep Tajip Erdogan dhe ukrainasi Volodymyr Zelensky janë liderët botërorë më të ndjekur në rrjetet sociale, ndërsa braziliani Inacio Lula da...

Publikohet video e rrahjes për vdekje e afro-amerikanit, shpërthejnë protestat në SHBA

0
Protestat kanë shpërthyer në shumë qytete të SHBA-së pas publikimit të videove të vrasjes së Tire Nichols nga pesë oficerë policie në Memphis. Në...

Bashkëshortes shtatzënë i bie të fikët gjatë fjalimit, kandidati si president nuk e ndihmon

0
Rollan Roberts II kishte një jetë që ëndërronte atë moment. Pas një karriere si sipërmarrës dhe këshilltar për ministrinë e mbrojtjes amerikane, projekteve të ndryshme ne Afrikë...

La 7 viktima, autori i sulmit në Jerusalem është një 13-vjeçar palestinez

0
Autori i sulmit të ri terrorist në Jerusalem është një palestinez 13-vjeçar që jeton në Jerusalemin Lindor. Këtë e ka bërë të ditur Radio Ushtarake, sipas së...

Ky është burri më simpatik në botë sipas shkencës

0
Ylli i Bridgerton Regé-Jean Page është kurorëzuar si burri më simpatik në botë, sipas një metode shkencore antike që llogarit simetrinë e tipareve. Aktori...

Dërgimi i tankeve në Ukrainë, Rusia: SHBA dhe NATO po përfshihen drejtpërdrejt në luftë

0
Amerika dhe Europa po bëhen pjesë e konfliktit në Ukrainë. Është ky reagimi i Rusisë ndaj vendimit të Perëndimit për të dërguar tanke të fuqishme beteje në...

Spiunazhi industrial: Si Kina po nxjerr fshehtas sekretet teknologjike të SHBA-së, e jo vetëm

0
Zheng Xiaoqing, një ish-punonjës i konglomeratit të energjisë “General Electric Power” ra në prangat e policisë disa muaj më parë, teksa akuzohej për nxjerrje të informacioneve sekrete...

Të shtëna rekord në SHBA, vriten 3 persona në Uashington

0
Tre persona kanë humbur jetën nga të shtënat gjatë natës në një dyqan në Yakima në shtetin e  Uashingtonit në SHBA. Lajmi është konfirmuar për CNN nga...

Kontakte me oligarkun rus dhe ish-punonjësin e inteligjencës shqiptare, për çfarë akuzohet në SHBA...

0
Ish-shefi i kundërzbulimit të FBI-së në Nju-Jork, Charles McGonigal, u akuzua për dy vepra penale të hënën pasi dyshohet se ka punuar me një oligark rus të...

Ish-futbollisti i Premier League-s ndahet nga e dashura tradhtare dhe i hedh sendet personale...

0
Ish-ylli i Premierligës, Greg Halford, ka postuar në rrjetin e tij social një video ku duket teksa flak nga dritarja e vilës së tij gjërat personale të...

QËNDRONI TË LIDHUR

4,301FansaPëlqeje
1,213NdjekësitNdjek
1,530AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Kina reagon ashpër pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA

0
Kina ka reaguar pas rrëzimit të balonës spiune nga SHBA, duke shprehur pakënaqësinë e saj të fortë dhe proteston fuqishëm kundër rrëzimit...

“Bum ndërtimesh” në Korçë, shumica e investimeve lidhen me sektorin e turizmit

0
Investimet në fushën e ndërtimit kryesisht për qëllime turistike, vitet e fundit janë transferuar në Korçë. Madje vërehet një oreks jashtë pritshmërive...

Në radhë për disa orë, rikthehet normaliteti në pikat kufitare me Maqedoninë e Veriut

0
Pas disa orësh bllokim është rikthyer normaliteti në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës, si dhe në dy pikat e tjera...