Në ndeshjen Veles dhe Borac, ka ndodhur një skandal që ka tronditur futbollin boshnjak.

Konflikti vazhdoi edhe pasi gjyqtarët u larguan nga stadiumi, por makina e tyre u përcoll dhe u dogj me fishekzjarre, teksa gjyqtari kryesor, Sabri Topaloviq me asistentët e tij është sulmuar në afërsi të Jabllanicës.

Ndërkohë, tifozët vendas ishin të revoltuar me gjykimin dhe sulmuan gjyqtarët.