Dua Lipa ka uruar ditën e sotme të gjithën shqiptarët kudo që ndodhen për festat e 28-29 Nëntorit.

Teksa ka ndarë një foto në Instastory, Lipa i ka bërë të gjithë krenar dhe shpesh herë nuk ngurron të tregoi origjinën e saj dhe vendin e lindjes.

“Urime 28 nëntori”- shkruan ajo në shqip,- Gëzuar ditën e Pavarësisë Shqipëri!”

Këngëtarja është një nga ato shqiptare që vijon të promovoj vendin e saj, duke përmirësuar imazhin në të gjithë botën.

Nga ana tjetër Dua Lipa është gjithashtu një nga këngëtaret më të pëlqyera dhe të dashura të publikut ndërkombëtarë.