FOTO/ Me emra apo numra? Si pritet të jetë fleta e votimit për zgjedhjet...

0
Kryetari i KQZ, Ilirjan Celibashi ka propozuar fletën votimit për zgjedhjet e 25 prillit. Celibashi ka zgjedhur fletën e votimit ku partitë do të...

PD dhe SHBA kërkojnë moskandidimin e Tom Doshit në zgjedhje, PSD: Ne respektojmë ligjet...

0
Partia Socialdemokrate, me kryetar Tom Doshin ka reaguar lidhur me kërkesën e Partisë Demokratike që Doshi të mos kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit, kërkesë që pasoi...

Julian Deda kërkon arrestimin urgjent të dy ministrave dhe kryebashkiakut Veliaj: Arsyeja është kjo!...

0
Julian Deda, aktori i njohur i humorit, ka përzgjedhur sot disa foto interesante. Lidhur me fotot ai kërkon arrestimin e dy ministrave, Arben Ahmetajt...

Meta apel qytetarëve: Mos lejoni t’ju cenojnë të drejtën e votës

0
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë sërish thirrje qytetarëve për pjesëmarrje masive në zgjedhje. Në fjalën e tij gjatë ceremonisë së zhvilluar...

Miratohet rezoluta për antisemitizmin, Ruçi: Shqipëria shërbeu si atdhe rezervë për hebrenjtë!

0
Sot Kuvendi i Shqipërisë miratoi Rezolutën “Për miratimin e përkufizimit të përdorshëm për antisemitizmin, përcaktuar nga Aleanca Ndërkombëtare për Përkujtimin e Holokaustit”, propozuar nga Kryetari i Grupit...

Lëvizja tjetër e Donald Trump: Hakmarrja kundër Xho Bajdenit

0
Nga Jacob Heilbrunn, National Interest Bret Bajer i “Fox News”, thotë që “ne nuk kemi parë prova të forta” të manipulimit të votave. Karl Rov...

Jozefina Topalli: E laja me lot tokën kur punoja në bujqësi, kaloja me karrocë...

0
Jozefina Topalli ka folur më gjatë për jetën private, fëmijërinë dhe karrierën e saj në politikë. Ajo ka treguar se kur ishte e re, nuk i dhanë...

E mori lajmin e humbjes nga fusha e goflit, Trump rikthehet në Shtëpinë e...

0
Presidenti Donald Trump është kthyer në Shtëpinë e Bardhë rreth orës 15:13 me orën lokale, raportojnë mediat amerikane. Mëngjesin e së shtunës, Trump ka...

Edi Rama prezanton prurjet e reja për garën e 25 prillit (EMRAT)

0
Në daljen e paralajmëruar për mediat, krahas të tjerave, Kryeministri Rama prezantoi edhe prurjet e reja për zgjedhjet e 25 prillit. Emra të panjohura...

Rma me skuadrën e PS-së në Vlorë: Duhet të arrijmë objektivin me 9 mandate

0
Kryeministri Edi Rama këtë të enjte ka qenë në Vlorë ku është takuar me përfaqësuesit e listës dhe me anëtarë të tjerë të PS në këtë qark.

QËNDRONI TË LIDHUR

400FansaPëlqeje
300NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

MË TË FUNDIT

Përmbyset kamioni në Kuçovë, drejtuesi prej më shumë se një ore i bllokuar në...

0
Një kamion ka dalë nga rruga mbrëmjen e sotme në Kozare të Kuçovës duke u përmbysur në anë të saj.

Rama, vizitë në Kosovë më 27 Shtator

0
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën e 27 Shtatorit një vizitë një ditore në Kosovë.  Takimi i...

“Jam betuar para arkivolit të djalit”, Zamira Durdaj flet pas rihapjes së hetimeve për...

0
Zamira Durdaj, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën gjatë shpërthimit në Gërdec, ka folur pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit,...